آیا دولت روحانی را "دولت محیط زیست" می دانید؟

حسن روحانی رئیس جمهوری ایران، در مراسم دهمین دوره جایزه ملی محیط زیست ایران، دولت یازدهم را دولت محیط زیست دانسته و توضیح داده است که: "اگر به محیط زیست توجه نشود توسعه پایدار، صنعت، فناوری و سلامتی انسان نمی تواند ادامه یابد."

آقای روحانی صدور دستور اقدام فوری برای جلسه ارومیه در اولین جلسه هیات دولت را از جمله اقدامات مثبت دولت تدبیر و امید ذکر کرد. این درحالی است که فعالان محیط زیستی ایران بارها وضعیت دریاچه ارومیه را بحرانی اعلام کرده اند و از خشک شدن برخی تالابها در استانهای ایران در سالهای اخیر خبر داده اند و توجه دولت را در این زمینه کافی نمیدانند.

گزارشی از صحبتهای آقای روحانی در این مراسم را اینجا بخوانید

عملکرد محیط زیستی دولت روحانی را چطور ارزیابی میکنید؟ به نظر شما دولت آقای روحانی و سازمان محیط زیست چه کارهای مثبتی برای رفع مشکلات محیط زیستی ایران انجام داده است؟

آقای روحانی در بخشی از سخنانش به تحریمها علیه ایران اشاره کرد و رفع تحریمها را راه حلی برای مشکلات محیط زیستی ایران دانست. او همچنین با تاکید بر توجه و تلاش دولت به حل مشکلات محیط زیستی ایران از لزوم همکاری با کشورهای منطقه وجهان در این زمینه نیز خبر داد.

به نظر شما تحریم‌ها چه نقشی درمشکلات محیط زیستی ایران داشته است؟ فکر می‌کنید برای حل مشکلات محیط زیستی ایران چه همکاری‌هایی با کشورهای منطقه و جهان باید صورت گیرد؟

بسیاری از فعالان و کارشناسان محیط زیست می‌گویند بحران خشکسالی بزرگترین تهدیدی است که محیط زیست ایران را تهدید می‌کند و دولت ایران در این راستا کار چندانی انجام نداده است.

رئیس جمهوری ایران می‌گوید حل مشکلات زیست محیطی و حفظ منابع طبیعی، مستلزم استفاده متعادل از طبیعت، ارتقای فرهنگ و سرمایه گذاری واستفاده از فناوری است.

به نظر شما برای مقابله با تبعات خشکسالی که ایران و دیگر کشورهای اطراف آن را تهدید می‌کند، چه می‌توان کرد؟

فکر می‌کنید در شرایط زیست محیطی ایران، دولت چه کارهایی باید برای بهبود وضعیت محیط زیست انجام دهد؟

اگر دوست دارید در برنامه نوبت شما شرکت کنید می‌توانید اطلاعات تماس خود را برای بی‌بی‌سی فارسی بفرستید تا با شما تماس گرفته شود.

تماس با نوبت شما:

شماره‌های تلفن‌: ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۷ و ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۸

پیامک: ۰۰۴۴۷۸۹۴۶۲۱۱۱۹

ایمیل: shoma@bbc.co.uk

فیسبوک: facebook.com/bbcshoma

توییتر: bbcshoma@

همچنین می توانید دیدگاه‌های خود را در این باره در فرم نظرخواهی زیر بنویسید تا در برنامه نوبت شما مطرح شود.