تصویری شدن رادیو فارسی بی‌بی‌سی؛ نظرات شما

حق نشر عکس

رادیو فارسی بی‌بی‌سی در آستانه هفتاد و پنج سالگی‌اش در یک اقدام تازه، دیداری شده و از پنجشنبه چهارم تیرماه مخاطبان این رسانه به صورت زنده استودیو رادیو، مجریان، تهیه کنندگان و مهمانان برنامه چشم‌انداز بامدادی را روی کانال‌های ماهواره‌ای تلویزیون فارسی بی‌بی‌سی می‌بینند. قبلا هم شنوندگان رادیو می‌توانستند این برنامه را از روی کانال‌های ماهواره‌ای دریافت کنند اما فقط شنونده این برنامه بودند. این امکان تازه با هدف "نزدیکتر شدن به مخاطبان داخل ایران و جلب بیشتر نظر آنها" انجام شده است.

برنامه چشم انداز بامدادی رادیو فارسی بی‌بی‌سی در حال حاضر از امواج کوتاه رادیویی، فرکانس‌های ماهواره‌ای، وب سایت بی‌بی‌سی، موبایل، پادکست و ساوندکلاود قابل دسترسی است.

آیا شما از شنوندگان برنامه رادیو بی‌بی‌سی فارسی هستید؟ نظر شما درباره تصویری شدن پخش برنامه رادیو فارسی بی‌بی‌سی چیست؟

شما چطور برنامه‌های رادیو فارسی بی‌بی‌سی را دنبال می‌کنید؟

با وجود تلویزیون و در حالیکه هر روز رسانه‌های دیجیتال تازه‌ای با شیوه‌های انتقال سریع و ساده اخبار ظهور پیدا می‌کنند، رادیو همچنان طرفداران پر و پا قرص خود را دارد. طرفداران رادیو این رسانه را ساده، صمیمی و حتی در مواردی آن را از نظر محتوا عمیق‌تر از تلویزیون می‌دانند و شنیدن برنامه محبوب رادیویی بخشی از عادات زندگی روزمره شان شده است و می‌گویند با رادیو راحت‌تر ارتباط برقرار می‌کنند. اما در مقابل به نظر می‌رسد جذابیت تصویری تلویزیون و امکانات سریع و جذاب رسانه‌های اینترنتی و دیجیتال، رقیب بزرگی برای رادیو به شمار می‌آیند.

اگر از شنونده‌های قدیمی رادیو هستید، آیا در سال‌های اخیر میزان استفاده شما از رادیو بی بی سی فارسی تغییری کرده است؟ آیا تلویزیون فارسی بی‌بی‌سی تاثیری در میزان استفاده شما از رادیو داشته است؟

شما معمولا اخبار را از چه رسانه‌ای دنبال می‌کنید؟ به نظر شما رادیو در صحنه رقابت با رسانه‌های جدید چه باید بکند؟

اگر می‌خواهید در نوبت شما شرکت کنید می‌توانید اطلاعات تماس خود را برای بی‌بی‌سی فارسی بفرستید تا با شما تماس گرفته شود.

تماس با نوبت شما:

شماره‌های تلفن‌: ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۷ و ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۸

پیامک: ۰۰۴۴۷۸۹۴۶۲۱۱۱۹

ایمیل: shoma@bbc.co.uk

فیسبوک: facebook.com/bbcshoma

توییتر: bbcshoma@

همچنین می توانید دیدگاه‌های خود را در این باره در فرم نظرخواهی زیر بنویسید تا در برنامه نوبت شما مطرح شود.