میراث بنیان‌گذار باشگاه تاج برای ورزش ایران چیست؟

حق نشر عکس sm

پرویز خسروانی، مالک و بنیان‌گذار باشگاه تاج ایران (استقلال) و رئیس اسبق سازمان تربیت بدنی چند روز قبل در سن ۹۳ سالگی در لندن درگذشت. تصویب قانون تاسیس سازمان تربیت بدنی و تفریحات سالم در مجلس، بهره‌برداری از ورزشگاه آریامهر (آزادی)، قهرمانی با تاج در آسیا، ساخت ورزشگاه‌ها و اماکن ورزشی، توجه به رشته‌های مختلف ورزشی و همچنین ورزش زنان از شاخص‌های مدیریتی خسروانی به شمار می‌روند. در کنار ویژگی‌های مثبت این مدیر سال‌های دور فوتبال ایران، شماری از منتقدان معتقدند که او با استفاده از نفوذ خود رقیبان تاج را تحت فشار می‌گذاشت و امکان رقابت سالم را از آنان می‌گرفت.

نظر شما در مورد مدیریت و میراث ورزشی پرویز خسروانی چیست؟

شاید بتوان حضور مدیران نظامی در ورزش و به خصوص فوتبال ایران را از معدود نقاط مشترک قبل و بعد از انقلاب دانست. شماری از منتقدان می‌گویند که این مدیران با ایجاد نظم و انضباط در مجموعه‌های تحت نظارت خود و همچنین استفاده از نفوذشان از عوامل موثر در پیشرفت ورزش هستند و گروه دیگری می‌گویند، تفکر خاص افراد نظامی و شیوه مدیریت‌شان در مجموع به ضرر ورزش است.

نظر شما در مورد حضور افراد سیاسی و نظامی در ورزش چیست؟

اگر دوست دارید در برنامه نوبت شما شرکت کنید می‌توانید اطلاعات تماس خود را برای بی‌بی‌سی فارسی بفرستید تا با شما تماس گرفته شود.

تماس با نوبت شما:

شماره‌های تلفن‌: ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۷ و ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۸

پیامک: ۰۰۴۴۷۸۹۴۶۲۱۱۱۹

ایمیل: shoma@bbc.co.uk

فیسبوک: facebook.com/bbcshoma

توییتر: bbcshoma@

همچنین می توانید دیدگاه‌های خود را در این باره در فرم نظرخواهی زیر بنویسید تا در برنامه نوبت شما مطرح شود.