ارزیابی شما از عملکرد افغانستان در مسابقات انتخابی جام جهانی فوتبال

حق نشر عکس AFP

تیم ملی فوتبال افغانستان که به مرحله مقدماتی مسابقات انتخابی جام جهانی راه یافته، تاکنون پنج بازی از هشت بازی‌اش در این مرحله را با چهار باخت و یک برد پشت سر گذاشته است.

افغانستان در گروه E با ژاپن، سوریه، کامبوج و سنگاپور هم‌گروه است و با هر تیم دو بازی دارد. تنها برد افغانستان دربرابر تیم کامبوج به‌دست آمد.

ارزیابی شما از عملکرد تیم ملی فوتبال افغانستان در این دور از رقابت ها چیست؟ آیا انتظار عملکرد متفاوتی از این تیم داشتید؟

تیم ملی افغانستان که در سال ۲۰۱۳ قهرمان جنوب آسیا شد، در این دوره از مسابقات، با مربی و کادر فنی متفاوت و ترکیب نسبتاً جدیدی حضور یافت. هفت تن از بازیکنان سرشناس این تیم، سال گذشته در اعتراض به عملکرد مربیان جدید، این تیم را ترک کردند.

آگاهان بر این باورند که عملکرد تیم ملی فوتبال افغانستان در دو سال اخیر افت زیادی داشته است. اما مربیان تیم افغانستان گفته‌اند که آنها برنامه درازمدت دارند و به سال های پس از ۲۰۲۰ می‌اندیشند.

به نظر شما دلیل افت عملکرد تیم ملی فوتبال افغانستان چیست؟ عملکرد مربی بوسنیایی و کادر فنی تیم را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

افغانستان به دلیل ناامنی، مجبور شد بازی‌های خانگی خود را در ایران برگزار کند. در کنار ناامنی، کمبود امکانات ورزشی و زمین مناسب و نداشتن لیگ حرفه‌ای فوتبال، افغانستان را در میان تیم‌های حاضر در مسابقات مقدماتی انتخابی جام جهانی، در جایگاه ضعیفی قرار داده است.

شما وضعیت فوتبال باشگاهی در افغانستان را چگونه ارزیابی می‌کنید؟ آیا لیگ فعلی فوتبال (روشن) فرصت مناسبی برای رشد فوتبال و فوتبالیست‌های افغانستان است؟

اگر می‌خواهید در نوبت شما شرکت کنید می‌توانید اطلاعات تماس خود را برای بی‌بی‌سی فارسی بفرستید تا با شما تماس گرفته شود.

تماس با نوبت شما:

شماره‌های تلفن‌: ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۷ و ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۸

پیامک: ۰۰۴۴۷۸۹۴۶۲۱۱۱۹

ایمیل: shoma@bbc.co.uk

فیسبوک: facebook.com/bbcshoma

توییتر: bbcshoma@

همچنین می توانید دیدگاه‌های خود را در این باره در فرم نظرخواهی زیر بنویسید تا در برنامه نوبت شما مطرح شود.