نظر شما در مورد استعفا و بازگشت مربی تیم امید ایران

حق نشر عکس FFIRI

محمد خاکپور مربی تیم فوتبال زیر ۲۳ سال ایران بلافاصله پس از قهرمانی در بازی‌های غرب آسیا از سمت خود استعفا داد، گرچه چند روز بعد اعلام شد او به کارش ادامه خواهد داد. آقای خاکپور در مورد دلیل استعفایش گفت: "به دنبال باج‌خواهی و یا مسائل مالی نبودم و تنها هدفم این بود که شان مربی ایرانی حفظ شود."

آن‌طور که گفته می‌شود آقای خاکپور حدود یکسال بدون قرارداد در تیم امید مشغول به کار بود و زمانی هم که به ایشان قراردادی پیشنهاد شد، در آن بندی وجود داشت که گفته می‌شود دلیل اصلی استعفای آقای خاکپور بوده است. طبق این بند اگر در حین یا بعد از قرارداد، او حرفی علیه فدراسیون بزند، فدراسیون میتواند تمام مبلغ قرارداد او را پس بگیرد.

نظر شما در مورد استعفا و بازگشت محمد خاکپور چیست؟ فکر می‌کنید فدراسیون فوتبال حق دارد مانع از انتقاد مربیانش پس از پایان قراردادشان بشود؟

به نوشته خبرآنلاین، قراردادی که فدراسیون فوتبال به محمد خاکپور پیشنهاد داد، ۲۵۰ میلیون تومان به علاوه پاداش ۲۵۰ میلیونی در صورت صعود به المپیک بود. رقمی که با وجود پاداش صعود به المپیک، تقریبا ۱۰ درصد قرارداد کارلوس کی‌روش، سرمربی پرتغالی تیم ملی فوتبال ایران است. برخی از این رفتار فدراسیون انتقاد کرده‌اند، از جمله همایون شاهرخی سرمربی پیشین تیم ملی ایران که گفته است:" استعفای خاکپور درسی است برای قراردادنویس‌های فدراسیون‌فوتبال تا حد خودشان را بدانند و به مربی ایرانی حتی بیشتر از مربی خارجی احترام بگذارند. متاسفانه برای ما ایرانی‌ها مرغ همسایه همیشه غاز است."

با توجه به سابقه و تجربه این دو مربی، این اختلاف قیمت را منصفانه می‌دانید؟ به نظر شما فدراسیون فوتبال ایران رفتار مشابهی در رابطه با مربیان خارجی و ایرانی دارد یا فکر می‌کنید مربیان خارجی برای فدراسیون اهمیت بیشتری دارند؟

تیم ملی فوتبال ایران در چهار دهه اخیر چهاربار به جام‌جهانی فوتبال راه یافته است، اما تیم زیر ۲۳ سال فوتبال ایران بیش از ۴۰ سال است که نتوانسته به مسابقات المپیک راه پیدا کند. با توجه به جوانگرایی کارلوس کی‌روش، شماری از بازیکنان تاثیر‌گذار تیم المپیک نظیر سردار آزمون، علیرضا جهانبخش و سعید عزت‌اللهی به طور همزمان در تیم ملی نیز حضور دارند و این موجب اختلاف بر سر استفاده از این بازیکنان بین مربی تیم ملی و تیم امید شده است.

در مورد روند آمادگی تیم امید ایران برای المپیک چه نظری دارید؟ به عقیده شما اولیت حضور بازیکنان ملی‌پوش تیم امید، باید تیم‌ملی باشد یا المپیک؟

فکر می‌کنید فوتبال ایران می‌تواند به المپیک ۲۰۱۶ ریو راه پیدا کند؟

اگر می‌خواهید در نوبت شما شرکت کنید می‌توانید اطلاعات تماس خود را برای بی‌بی‌سی فارسی بفرستید تا با شما تماس گرفته شود.

تماس با نوبت شما:

شماره‌های تلفن‌: ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۷ و ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۸

پیامک: ۰۰۴۴۷۸۹۴۶۲۱۱۱۹

ایمیل: shoma@bbc.co.uk

فیسبوک: facebook.com/bbcshoma

توییتر: bbcshoma@

همچنین می توانید دیدگاه‌های خود را در این باره در فرم نظرخواهی زیر بنویسید تا در برنامه نوبت شما مطرح شود.