در ایران از موسیقی پاپ بیشتر حمایت می‌شود یا سنتی؟

حق نشر عکس no credit
Image caption سیروان خسروی یکی از امضا کنندگان نامه به آقای روحانی است

گروهی از خوانندگان پاپ ایرانی، در نامه‌ای سرگشاده خطاب به حسن روحانی، از مشکلات و کمبودها در زمینه موسیقی پاپ در ایران گلایه کرده‌اند.

در این نامه که در سایت خبرآنلاین منتشر شده است، ۱۴ خواننده و گروه پاپ ایرانی، از عدم وجود یک رسانه تصویری و شنیداری برای موسیقی مجاز کشور و کمبود سالن برای اجرای کنسرت‌های پاپ انتقاد کرده‌اند.

در این نامه همچنین گفته شده که بیشتر امکانات فقط به موسیقی سنتی و تلفیقی تعلق دارد، از جمله اجرا در سالن‌های بزرگی مانند سالن‌های برج میلاد و تالار وحدت و اجازه تبلیغات محیطی در سطح شهر برای تبلیغ کنسرت‌ها و آلبوم‌ها .

اگر شما در حوزه موسیقی پاپ در ایران کار می‌کنید، نظر شما درباره این نامه چیست؟ شما چه مشکلات و کمبودهایی برای کار در این حوزه دارید؟ آیا به نظر شما هم به موسیقی سنتی و تلفیقی امکانات بیشتری در مقایسه با موسیقی پاپ اختصاص داده می‌شود؟

در این نامه همچنین آمده که "موسیقی پاپ همیشه از نظر مسئولین، بی‌ هویت و کم ارزش و موسیقی سنتی‌ ارزشی و فاخر به شمار می آید " در حالی که در هنر هیچ سبک و شاخه‌ای بر دیگری برتری ندارد.

امضا کنندگان گفته اند "این موسیقی {موسیقی تلفیقی} تنها تفاوتش با موسیقی‌ پاپ استفاده از چند ساز ایرانی‌ در کنار سازهای غیر ایرانی‌ و یا اضافه کردن چهچه به تحریر هاست" و پرسیده‌اند "آیا اصلا خوانندگان موسیقی سنتی‌ که بسیاری از آنها از مخاطبان زیادی برخوردارند، نیاز به حمایت ویژه دارند؟"

آیا به نظر شما باید از دست اندرکاران این دو نوع موسیقی به یک اندازه حمایت شود؟ آیا در ایران از یک نوع موسیقی بیش از انواع دیگر حمایت می‌شود؟ نظر شما درباره تولیدات موسیقی پاپ در ایران چیست؟

اگر می‌خواهید در نوبت شما شرکت کنید می‌توانید اطلاعات تماس خود را برای بی‌بی‌سی فارسی بفرستید تا با شما تماس گرفته شود.

تماس با نوبت شما:

شماره‌های تلفن‌: ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۷ و ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۸

پیامک: ۰۰۴۴۷۸۹۴۶۲۱۱۱۹

ایمیل: shoma@bbc.co.uk

فیسبوک: facebook.com/bbcshoma

توییتر: bbcshoma@

همچنین می توانید دیدگاه‌های خود را در این باره در فرم نظرخواهی زیر بنویسید تا در برنامه نوبت شما مطرح شود.