چقدر به مربی جدید تیم ملی فوتبال افغانستان امیدوارید؟

در پی نتایج ضعیف و حذف زودهنگام افغانستان از مسابقات مقدماتی انتخابی جام جهانی فوتبال، فدراسیون فوتبال این کشور، مربی بوسنیایی تیم را برکنار کرد و جایش را به یک مربی اهل کرواسی داد. پیتر شگرت (Petar Šegrt) که هدایت تیم ملی فوتبال افغانستان را به دست گرفته، سابقه مربی‌گری در بعضی تیم‌های آلمانی و لیگ برتر فوتبال بوسنی و تیم ملی گرجستان را در کارنامه دارد.

فدراسیون فوتبال افغانستان می‌گوید آقای شگرت "بزرگترین مربی حرفه‌ای است که تاکنون هدایت تیم ملی فوتبال افغانستان را به عهده می‌گیرد".

شما درباره تغییر مربی تیم ملی فوتبال افغانستان چه فکر می‌کنید؟ چقدر خوشبین هستید که افغانستان بتواند با مربی جدید، در مسابقات انتخابی جام ملت‌های آسیا که در پیش رو دارد، نتایج ضعیف گذشته را جبران کند؟

اسلاوان اسکلیزیچ که هفته گذشته برکنار شد، در ماه فبروری (فوریه) پیش با امضای یک قرارداد پنج ساله به عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال افغانستان انتخاب شده بود. او گفته بود که می‌خواهد با استراتژی و برنامه جدید تیم ملی فوتبال افغانستان را به سطح تیم‌های اروپایی برساند. اما عملکرد تیم ملی فوتبال افغانستان در دوره هشت ماهه سرمربی‌گری او تعریف چندانی نداشت، تا جایی که به برکناری‌اش انجامید.

این تیم در زمان یوسف کارگر، مربی پیشتر، عملکرد بهتری داشت و در سال ۲۰۱۳ قهرمان مسابقات جنوب آسیا شد.

شما فکر می‌کنید عملکرد تیم ملی فوتبال افغانستان تا چه حد مربوط به مربی است؟ ضعف‎های تیم در کجاست و این نقاط ضعف را چگونه می‌توان برطرف کرد؟ آیا موافق استخدام مربی خارجی برای این تیم هستید؟

اگر می‌خواهید در نوبت شما شرکت کنید می‌توانید اطلاعات تماس خود را برای بی‌بی‌سی فارسی بفرستید تا با شما تماس گرفته شود.

تماس با نوبت شما:

شماره‌های تلفن‌: ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۷ و ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۸

پیامک: ۰۰۴۴۷۸۹۴۶۲۱۱۱۹

ایمیل: shoma@bbc.co.uk

فیسبوک: facebook.com/bbcshoma

توییتر: bbcshoma@

همچنین می توانید دیدگاه‌های خود را در این باره در فرم نظرخواهی زیر بنویسید تا در برنامه نوبت شما مطرح شود.