نظر شما در مورد مطبوعات ورزشی ایران

چهارشنبه ۱۸ آذرماه کیهان ورزشی، قدیمی‌ترین نشریه ورزشی ایران شصت ساله شد. شماره نخست این نشریه در آذرماه سال ۱۳۳۴ با قیمت سه ریال روی پیشخوان مطبوعات ایران رفت.

این نشریه از آن زمان به طور مداوم (بجز دو ماه در اواسط آبان ۱۳۵۷ و در اعتصاب معروف نشریات) چاپ شده و بیش از سه هزار شماره منتشر کرده است. دنیای ورزش هم دومین نشریه قدیمی ورزشی در ایران است که از اواخر دهه چهل شمسی در موسسه اطلاعات منتشر می شود.

نظر شما در مورد این دو نشریه چیست؟ ارزیابی شما از روند آن‌ها طی این سال‌ها چیست و فکر می‌کنید اکنون چه جایگاهی میان مطبوعات ورزشی ایران دارند؟

در کنار هفته‌نامه‌ها و ماهنامه‌های ورزشی، در حال حاضر دست‌کم ۹ روزنامه ورزشی در ایران چاپ می‌شود. روزنامه‌هایی که اکثر قریب به اتفاق مطالب آن‌ها نیز در مورد فوتبال است. چاپ این تعداد روزنامه ورزشی در میان بیشتر کشورهای دنیا بی‌نظیر است.

به نظر شما چاپ این تعداد روزنامه ورزشی در ایران ضروری است؟ نشریه ورزشی مورد علاقه شما چیست و چرا آن را به سایر نشریات ورزشی ترجیح می‌دهید؟

تا چه حد از میزان و تنوع موضوعات نشریه مورد علاقه خود راضی هستید؟

نشریات کاغذی معمولا اخبار را با یک روز تاخیر در اختیار مخاطبان خود قرار می‌دهند. در حال حاضر گذشته از شبکه‌های تلویزیونی، در وبسایتهای اینترنتی و شبکه‌های اجتماعی می‌توان با سرعت بیشتری از اخبار ورزشی آگاه شد و صحنه‌های جذاب مسابقات مختلف ورزشی را دید.

شما اخبار مورد نیاز خود را بیشتر از نشریات چاپی دنبال می‌کنید یا رسانه‌های تصویری و شبکه‌های مجازی؟

به نظر شما نشریات ورزشی ایران تا چه زمانی می‌توانند با شکل فعلی به حیات خود ادامه دهند؟

اگر می‌خواهید در نوبت شما شرکت کنید می‌توانید اطلاعات تماس خود را برای بی‌بی‌سی فارسی بفرستید تا با شما تماس گرفته شود.

تماس با نوبت شما:

شماره‌های تلفن‌: ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۷ و ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۸

پیامک: ۰۰۴۴۷۸۹۴۶۲۱۱۱۹

ایمیل: shoma@bbc.co.uk

فیسبوک: facebook.com/bbcshoma

توییتر: bbcshoma@

همچنین می توانید دیدگاه‌های خود را در این باره در فرم نظرخواهی زیر بنویسید تا در برنامه نوبت شما مطرح شود.