چرا از پخش مصاحبه برنامه نود با جواد ظریف جلوگیری شد؟

حق نشر عکس 90tv.ir

چند روز قبل از پخش برنامه نود در شب یلدا، عکسی از عادل فردوسی‌پور، مجری و تهیه‌کننده این برنامه، به همراه جواد ظریف منتشر شد و همچنین خبری که از پخش مصاحبه با وزیر امور خارجه در این برنامه پربیننده حکایت داشت. اما با شروع برنامه نود، آقای فردوسی‌پور گفت: "ما برای ویژه برنامه امشب با وزیر امور خارجه گفتگوی ورزشی را انجام دادیم که مسوولان صداوسیما صلاح ندیدند این مصاحبه پخش شود."

نظر شما در مورد ممانعت صدا و سیما از پخش مصاحبه برنامه نود با وزیر امور خارجه ایران چیست؟

برنامه نود پس از ۱۸ سال پخش، پربیننده‌ترین برنامه ورزشی تلویزیون ایران است. این برنامه پیش از این هم سابقه دعوت از مهمانانی غیر ورزشی را داشته است؛ از افراد سیاسی مانند حسن خمینی گرفته تا هنرمندانی مانند رامبد جوان و محسن تنابنده. در عین حال، فردوسی‌پور، تهیه کننده و مجری برنامه نود، همواره خواهان جدا ماندن ورزش از سیاست بوده است.

آیا شما موافق حضور مهمانان غیر ورزشی در برنامه نود هستید؟

آیا به نظر شما دعوت از شخصیت‌های سیاسی در برنامه نود به معنی دخالت سیاست در ورزش است یا منافاتی با مستقل ماندن ورزش از سیاست ندارد؟

در حالی که صدا و سیما دلیل جلوگیری از پخش این مصاحبه را طی نشدن روند قانونی این سازمان برای پخش مصاحبه دانسته، شمار دیگری از مخاطبان معتقدند فشار رسانه‌های مخالف دولت و به خصوص روزنامه وطن امروز مانع از پخش این گفت و گو شده است.

نظر شما در مورد عملکرد صدا و سیما در این قضیه چیست؟ آیا پخش نشدن این مصاحبه تاثیری در اعتماد شما به "رسانه ملی" دارد؟

فکر می‌کنید برنامه نود چقدر توانسته در ۱۸ سال گذشته استقلال خود را حفظ کند؟

تماس با نوبت شما:

شماره‌های تلفن‌: ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۷ و ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۸

پیامک: ۰۰۴۴۷۸۹۴۶۲۱۱۱۹

ایمیل: shoma@bbc.co.uk

فیسبوک: facebook.com/bbcshoma

توییتر: bbcshoma@

همچنین می توانید دیدگاه‌های خود را در این باره در فرم نظرخواهی زیر بنویسید تا در برنامه نوبت شما مطرح شود.