درباره ممنوعیت ولنتاین در ایران چه فکر می‌کنید؟

حق نشر عکس AFP

درحالی که جوانان دلداده در کشورهای مختلف جهان برای گرامیداشت ولنتاین، روز دلدادگان، آماده می‌شوند، پلیس ایران، فروش و اهدای بعضی اجناس مرتبط با این روز را ممنوع کرده است.

گزارش شده که در آستانه روز ولنتاین، از سوی اداره اماکن عمومی نیروی انتظامی ایران، بخشنامه‌ای با موضوع "مقابله با ترویج فرهنگ منحط غرب موسوم به روز والنتاین" صادر شده است.

آیا شما با ممنوع بودن ولنتاین در ایران موافقید؟

در بخشنامه اداره اماکن پلیس ایران، واحدهای صنفی از "تبلیغ و عرضه اجناس با نام و علایم ولنتاین" منع شده‌اند. پلیس ایران همچنین هشدار داده که "تجمع دختران و پسران و اهدای نمادهایی چون عروسک، گل، شکلات و ..." ممنوع است و در باره عواقب آن هشدار داده شده است.

آیا آنگونه که پلیس ایران گفته، این رسم را نوعی "تهاجم فرهنگی" می‌دانید که باید با آن مقابله کرد یا نه؟ آیا با ورود این مناسبت به فرهنگ کشورهایی مثل ایران و افغانستان موافقید؟

ولنتاین یا روز عاشقان، ریشه در فرهنگ مسیحی دارد، اما امروزه به رسمی بی‌ارتباط با مذهب تبدیل شده که فقط مربوط به کشورهای مسیحی مذهب هم نیست. کشورهای انگشت شماری از جمله ایران و عربستان سعودی، محدودیت‌هایی برای گرامیداشت این روز وضع کرده‌اند.

فکر می‌کنید وجود یک روز خاص برای ابراز عاشقی لازم است؟ چنین مناسبتی، چه تاثیری در رابطه‌های عاشقانه دارد؟آیا خود شما هم ولنتاین را گرامی می‌دارید؟ چگونه؟

تماس با نوبت شما:

شماره‌های تلفن‌: ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۷ و ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۸

پیامک: ۰۰۴۴۷۸۹۴۶۲۱۱۱۹

ایمیل: shoma@bbc.co.uk

فیسبوک: facebook.com/bbcshoma

توییتر: bbcshoma@

همچنین می توانید دیدگاه‌های خود را در این باره در بخش نظرات بگذارید تا در برنامه نوبت شما مطرح شود.