انفجارهای بروکسل؛ مشاهدات و نظرات شما

حق نشر عکس AFP

صبح امروز چند انفجار در فرودگاه و شبکه متروی شهر بروکسل، در بلژیک رخ داد. بر اساس گزارش های رسیده، بر اثر این انفجارها دهها نفر کشته و مجروح شده اند. یکی از این انفجارها در نزدیکی دفاتر کمیسیون اروپا در بروکسل رخ داد. پس از این انفجارها سطح هشدار امنیتی در بلژیک به بالاترین میزان افزایش یافته است.

اگر در بروکسل زندگی می کنید به ما از مشاهدات خود از وضعیت امنیتی در سطح شهر بگویید. می توانید فیلم ها و عکس های خودتان را به آدرس shoma@bbc.co.uk ارسال کنید.

این انفجارها تنها چهار روز پس از دستگیری صلاح عبدالسلام که به ارتباط با حملات چند ماه پیش پاریس متهم است رخ داده و در پی آن سطح هشدار امنیتی در بعضی از کشورهای اروپایی دیگر از جمله بریتانیا، هلند و آلمان افزایش یافته است.

به نظر شما دلیل افزایش ناامنی در اروپا طی ماههای اخیر چیست؟ آیا کشورهای اروپایی در طولانی مدت توان مقابله با این تهدیدهای امنیتی را دارند؟ فکر می کنید برای بازگشت امنیتی با ثبات به اروپا چه راهکاری وجود دارد؟

پس از بحران سوریه و با افزایش مهاجرت پناهجویان به اروپا، شرایط امنیتی در اروپا متزلزل شده است. بعضی از اعضای گروههای تندرو از جمله داعش در میان پناهجویان خود را به خاک اروپا رسانده اند و به انجام عملیات و یا عضوگیری در این کشورها پرداخته اند.

به نظر شما ادامه ناامنی در اروپا چه تاثیری بر سیاست اروپا در پذیرش پناهجو خواهد داشت؟

تماس با نوبت شما:

شماره‌های تلفن‌: ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۷ و ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۸

پیامک: ۰۰۴۴۷۸۹۴۶۲۱۱۱۹

ایمیل: shoma@bbc.co.uk

فیسبوک: facebook.com/bbcshoma

توییتر: bbcshoma@

همچنین می توانید دیدگاه‌های خود را در این باره در بخش نظرات بگذارید تا در برنامه نوبت شما مطرح شود.