نظر شما در مورد مسابقه استقلال و پرسپولیس

حق نشر عکس TASNIM

پرسپولیس و استقلال فردا جمعه ۲۷ فروردین در هفته بیست و ششم لیگ فوتبال ایران و در هشتاد و دومین داربی تهران به میدان می‌روند. گذشته از حساسیت‌های همیشگی این دیدار، آنچه مسابقه استقلال و پرسپولیس را جذاب می‌کند، رقابت این دو تیم برای قهرمانی پس از بیش از یک دهه است.

گرچه استقلال سه سال پیش و پرسپولیس هشت سال پیش قهرمان لیگ ایران شدند، اما آخرین‌باری که هر دوی این تیم‌ها مدعی قهرمانی بودند به لیگ ۸۱-۱۳۸۰ باز‌می‌گردد که پرسپولیس با پیروزی در بازی آخر و با یک امتیاز اختلاف نسبت به استقلال قهرمان ایران شد.

  • نظر شما در مورد بازی پرسپولیس و استقلال چیست؟
  • به نظر شما این بازی تا چه حد در تعیین قهرمان این فصل فوتبال ایران تاثیر دارد؟

پرسپولیس رقابت‌های این فصل لیگ را بسیار ضعیف آغاز کرد، اما این تیم با وجود این که در هفته‌های آغازین قعرنشین لیگ بود روز به روز بهتر شد و در حال حاضر با ۴۵ امتیاز و به دلیل تفاضل گل کمتر نسبت به استقلال در رتبه سوم جدول قرار دارد.

برانکو ایوانکوویچ، سرمربی پرسپولیس، در آستانه داربی تهران گفت: "۱۹ بازی را بدون باخت پشت سر گذاشتیم ولی در داربی مهم این نیست که هر کدام از دو تیم در کجای جدول قرار دارند و چه کسانی بازی می کنند. استقلال و ما هم امتیاز هستیم. آن‌ها کل فصل را در صدر جدول بودند. چه کسی می تواند مطمئن باشد ما پیروز می شویم؟ طبیعی است تلاش می کنیم تا پیروز شویم و گزینه دیگری نداریم. یا همه یا هیچ. پس ریسک می کنیم و امیدواریم نتیجه را هم به دست بیاوریم."

سرمربی کروات پرسپولیس درباره غایبان این تیم نیز گفت: "در این بازی کمال کامیابی‌نیا را به دلیل محرومیت و رضا خالقی‌فر را به دلیل مصدومیت نداریم. عالیشاه هم وضعیتش مشخص نیست چرا که او در بازی با ملوان نبود و دلیلش مصدومیتی بود که در بازی با سیاه‌جامگان دچارش شد."

پرویز مظلومی سرمربی استقلال نیز که معتقد است "در نیمه اول زیاد کارهای تاکتیکی به چشم نمی آید و در نیمه دوم تدابیر تاکتیکی به نحو مطلوب ارائه می‌شود" از تلاش برای بردن پرسپولیس و قهرمانی گفت: " به دنبال آرامش در تیم هستیم و عزم خود را جزم کرده‌ایم تا پرسپولیس را شکست دهیم. استقلال می‌خواهد قهرمان شود و می شود. این سه امتیاز برایش خیلی مهم است. امیدواریم تیم خوب پرسپولیس را شکست دهیم و راه خود را هموار کنیم."

سرمربی استقلال همچنین در مورد تاثیر این بازی در قهرمانی لیگ فوتبال ایران گفت: " برنده این بازی فقط شانس قهرمانی‌اش بالاتر می‌رود. الان امتیازات نزدیک است و حساسیت‌ها هم بالاست. ۱۲ امتیاز هم در سایر بازی‌ها خوابیده و تنها پیروز این میدان راهش هموار می‌شود."

اگر مایل هستید در برنامه نوبت شما شرکت کنید می‌توانید اطلاعات تماس خود را برای بی‌بی‌سی فارسی بفرستید تا با شما تماس گرفته شود.

تماس با نوبت شما:

شماره‌های تلفن‌: ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۷ و ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۸

پیامک: ۰۰۴۴۷۸۹۴۶۲۱۱۱۹

ایمیل: shoma@bbc.co.uk

فیسبوک: facebook.com/bbcshoma

توییتر: bbcshoma@

همچنین می توانید دیدگاه‌های خود را در این باره در بخش نظرات بگذارید تا در برنامه نوبت شما مطرح شود.