واکنش‌ها به مرگ مهرداد اولادی؛ نظرات شما

حق نشر عکس UGC

مهرداد اولادی بازیکن تیم فوتبال ملوان بندر انزلی سه شنبه در سن سی سالگی در بیمارستان شهدای تجریش تهران درگذشت. علت مرگ او ایست قلبی اعلام شده است اما هنوز جزئیاتی درباره دلیل ایست قلبی او منتشر نشده. سال گذشته هم هادی نوروزی کاپیتان تیم پرسپولیس بر اثر ایست قلبی درگذشت.

به نظر شما چرا در سال‌های اخیر شاهد مرگ ورزشکاران حرفه ای بوده‌ایم؟

گفته می‌شود مهرداد اولادی در طول دوران حرفه ای‌اش به دلایل مختلف تحت فشار روحی بوده است. عده ای از کارشناسان فوتبال معتقدند مرگ او یادآوری این نکته است که ورزشکاران حرفه‌ای نیازمند آموزش حرفه‌ای هستند تا بتوانند فشارهای روحی را درست تحمل کنند.

محمد تقوی، کارشناس و مربی فوتبال، معتقد است یکی از دلایل مشکلات روحی مهرداد اولادی سردرگمی او درباره جایگاهش در فوتبال و تعدد جابجایی‌ها در باشگاه‌های مختلف بود.

مهدی رستم پور، روزنامه نگار و کارشناس ورزشی، می‌گوید یکی دیگر از دلایل مشکلات روحی این بازیکن این بود که فرصت بازی در اروپا را به دلیل مشمولیت سربازی از دست داد و سال‌های اوج آمادگی‌اش را به دلیل سرباز بودن در تیم ملوان (تیم نیروی دریایی ارتش ایران) سپری کرد.

به نظر شما باشگاه‌ها چطور می‌توانند ورزشکاران حرفه‌ای را از نظر روحی و روانی حمایت کنند؟شما نقش مربی را در این باره چطور ارزیابی می‌کنید؟به نظر شما ورزشکارهای حرفه‌ای چطور باید یاد بگیرند که فشار های روحی را تحمل کنند؟

مهرداد اولادی چند بار از پرسپولیس جدا شد و یک بار هم به استقلال پیوست. این موضوع هوادارن دو تیم پرسپولیس و استقلال را عصبانی کرد و انتقاد هوادارانش و رسانه‌ها، او را تحت فشار روحی قرار داده بود.

به نظر شما هواداران چه مسئولیتی در قبال ورزشکار مورد علاقه خود دارند؟شما عملکرد رسانه‌ها را در قبال فوتبالیست‌ها چطور ارزیابی می‌کنید؟

بعد از مرگ مهرداد اولادی جمعیت زیادی از هوادارانش روبروی بیمارستان شریعتی جمع شدند و تشییع جنازه نمادینی برای او به راه انداختند.

این حرکت مردم واکنش‌هایی را به خصوص در شبکه های مجازی به دنبال داشته است. خیلی‌ها معتقدند این حرکت مردم ناشی از هیجانات آنی است و نشانه عشق عمیق آنها به ورزشکار نیست چرا که آنها در زمان حیات ورزشکار از او انتقادهای تند و غیر منصفانه می‌کنند و هنگامی که ورزشکار نیاز به حمایت و کمک دارد از او سراغی نمی‌گیرند.

شما واکنش هواداران مهرداد اولادی را به مرگش چطور ارزیابی می‌کنید؟به نظر شما وظیفه مسئولان و باشگاه‌ها در حمایت از ورزشکاران چیست؟

تماس با نوبت شما:

شماره‌های تلفن‌: ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۷ و ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۸

پیامک: ۰۰۴۴۷۸۹۴۶۲۱۱۱۹

ایمیل: shoma@bbc.co.uk

فیسبوک: facebook.com/bbcshoma

توییتر: bbcshoma@

همچنین می توانید دیدگاه‌های خود را در این باره در بخش نظرات بگذارید تا در برنامه نوبت شما مطرح شود.