نقل و انتقالات در لیگ برتر فوتبال ایران، نظرات شما

حق نشر عکس ffiri

در حالیکه کمتر از یک هفته دیگر فصل جدید لیگ برتر فوتبال ایران آغاز می‌شود، تقریبا همه تیم‌ها نقل و انتقالات اصلی خود را انجام داده‌اند و ترکیب ثابت‌شان برای فصل آتی را شناخته‌اند.

در چند هفته گذشته چند جابجایی در تیم پرسپولیس جنجال برانگیز شد. رامین رضاییان که تیم پرسپولیس را به مقصد «ریزه اسپور» ترکیه ترک کرد،‌ با باشگاه پرسپولیس از نظر حقوقی اختلاف پیدا کرده است. مهدی طارمی هم که پیش از ترک باشگاه پرسپولیس گفته بود برای سفر تفریحی به ترکیه می‌رود و تکلیف ماندن و رفتنش را تا اواخر فصل نقل و انتقالات مشخص نکرده بود،‌ با باشگاه ریز اسپورت قرارداد امضا کرد اما پس از مدت کوتاهی به پرسپولیس بازگشت. بعضی‌ها معتقدند برانکو ایوانکوویچ سرمربی این تیم و باشگاه پرسپولیس نباید طارمی را دوباره در تیم می‌پذیرفتند و باید سخت‌گیری بیشتر نسبت به انضباط بازیکنان نشان دهند.

شما درباره تصمیم این دو بازیکن برای ترک پرسپولیس چه فکر می‌کنید؟‌ به نظر شما شیوه برخورد آنها با باشگاه خود درست بوده است؟‌

آیا با تصمیم باشگاه پرسپولیس و مربی این تیم در رابطه با پذیرفتن دوباره مهدی طارمی موافقید؟‌

تیم پرسپولیس با دو بازیکن اوکراینی، الکسی پلی یانسکی و ولادیمیر پریمیوف قرار داد بسته است اما بعضی از طرفداران این تیم با به کارگیری این دو موافق نیستند. مخالفان می‌گویند آنها از نظر بدنی آمادگی کافی ندارند، حرفی که مدتهاست در فوتبال ایران درباره بازیکنان خارجی زده می‌شود. در مقابل عده‌ای معتقدند آمادگی بدنی این بازیکنان با چند هفته تمرین فشرده مهیا می‌شود و مربی حتما از نظر فنی چیزی در این بازیکنان دیده که آنها را وارد تیم کرده و باید به نظر مربی احترام گذاشت

شما درباره کیفیت بازیکنان خارجی تیم مورد علاقه خود چه فکر می‌کنید؟ به نظر شما دلیل انتقال آنها به تیم مورد حمایت شما چه بوده است؟

محمد تقوی، کارشناس فوتبال، معتقد است بعضی از جابجایی‌ها در باشگاه استقلال بر اساس نظر مربی نبوده است و افراد خارج از کادر فنی در این مورد اعمال نفوذ می‌کنند. آقای تقوی با انتقاد از خروج آرش برهانی و وحید طالب لو می‌گوید باشگاه باید با احترام با این دو بازیکن قدیمی‌اش برخورد می‌کرده است و نه اینکه از لفظ اخراج و مازاد بودن درباره آنها استفاده کند.

شما درباره جابجایی‌ها در باشگاه استقلال چه فکر می کنید؟ آیا با نحوه خروج آرش برهانی و وحید طالب‌لو موافقید؟‌

به غیر از جابجایی بازیکنان،‌ تعداد زیادی از سرمربی‌ها هم جابجا شده‌اند.در میان سرمربی‌های تیم‌های لیگ برتر، کمتر به نام تازه‌ای برمی‌خوریم. منتقدان معتقدند چرخه مربیگری تیم های برتر در ایران یک چرخه بسته است و مربی ها تنها تیم هایشان را تغییر می دهند و به ندرت مربی جدید یا جوانی وارد این چرخه می شود. به عقیده این کارشناسان همین رویه یکی از دلایل کمبود تفکرات تازه در فوتبال ایران است. این در حالی است که مربیان جوانی مانند یحیی گل محمدی، عبدالله ویسی و علیرضا منصوریان که فرصت حضور در لیگ برتر فوتبال ایران را پیدا کرده‌اند، عملکرد بسیار خوبی داشته‌اند.

شما درباره جابجایی مربی‌ها چه فکر می‌کنید؟

به نظر شما چرا مدیران تیم ها خیلی کم حاضر می‌شوند که به جوانترها به عنوان سرمربی فرصت بدهند؟ به نظر شما مربی‌های جوانتر چطور می توانند تجربه کسب کنند و به لیگ برتر راه پیدا کنند؟

تماس با نوبت شما:

شماره‌های تلفن‌: ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۷ و ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۸

پیامک: ۰۰۴۴۷۸۹۴۶۲۱۱۱۹

ایمیل: shoma@bbc.co.uk

فیسبوک: facebook.com/bbcshoma

توییتر: bbcshoma@

همچنین می توانید دیدگاه‌های خود را در این باره در بخش نظرات بگذارید تا در برنامه نوبت شما مطرح شود.