لباس رژه کاروان ورزشی ایران در المپیک ریو، نظرات شما

حق نشر عکس

پس از اینکه بسیاری از کاربران شبکه های اجتماعی از لباس‌های رژه کاروان ایران در المپیک ریو انتقاد کردند، کمیته ملی المپیک ایران لباس تازه ای برای تیم ملی معرفی کرد. اما صدای منتقدان بار دیگر بلند شد.

عده ای از کاربران با طنز لباس های تازه را به سالاد شیرازی تشبیه کرده اند.

یکی از کاربران به نام امید نوشته:‌ "ماجرای لباس المپیک نشانه واضحی از ضعف مدیریت و عدم کارآمدی است که سال‌هاست بر سرمان آوار شده."

اما کاربر دیگر به نام آشویتس منتقد انتقادها شده است:‌ "آنهایی که از لباس‌های المپیک در هر صورتی انتقاد دارند یک عکس با لباس‌های خودشان بگذارند ببینیم چه تیپی می چرخند تو خیابان."

درباره لباس های تازه طراحی شده چه فکر می کنید؟به نظر شما لباس تیم ملی ایران چه خصوصیاتی باید داشته باشد؟‌ چه نمادها و نشانه هایی باید در آن به کار گرفته شود؟

ماجرای انتقادها از لباس های رژه کاروان ایران در المپیک ریو از زمانی شروع شد که کمیته ملی المپیک برای بار اول روز شنبه از لباس ها رونمایی کرد.

بسیاری از کاربران فارسی زبان اینترنت با استفاده از شبکه های اجتماعی از طراحی و کیفیت این لباس ها انتقاد کردند.

کابری به نام مستر نیما در توییتر نوشت:‌ "یعنی واقعا نیاز به انتقاد بود تا متوجه بشوید این لباس ها مناسب و در شان کاروان اعزامی نیست؟"

به دنبال انتقادها خیلی از طراحان تازه کار و کهنه کار طرح‌های پیشنهادی خود را در حساب های شبکه به های اجتماعی خود منتشر کردند.

طرح های پیشنهادی کامران بختیاری توجه خیلی از کاربران شبکه های اجتماعی را جلب کرد و طرفداران طرح های آقای بختیاری خواستار جایگزین شدن طرح های او شدند.

در نهایت کمیته المپیک دو هفته مانده به شروع مسابقات اعلام کرد چون به نظر مردم احترام می گذارد انتقادها را پذیرفته و برای تغییر لباس رژه کاروان ایران اقدام کرده است و طرحهای آقای بختیاری پذیرفته شده.

درباره شیوه اعتراض مخالفان لباس های طراحی شده چه فکر می کنید؟‌ به نظر شما استفاده از شبکه های اجتماعی روشی موثر برای مطلع کردن مسئولان از نظرات مردم است؟درباره شیوه ای که طراح تازه،‌ کامران بختیاری، برای ارائه و تصویب پیشنهادش استفاده کرده چه فکر می کنید؟‌آیا به نظر شما با توجه به زمان کوتاهی که تا المپیک مانده،‌ مسئولان برای تغییر لباس رژه کاروان ایران تصمیم درستی گرفته اند؟‌ آیا فکر می کنید،‌ فشار کاربران در شبکه های اجتماعی در تصمیم گیری مسئولان دخیل بوده است؟

اگر مایل هستید در برنامه نوبت شما شرکت کنید می‌توانید اطلاعات تماس خود را برای بی‌بی‌سی فارسی بفرستید تا با شما تماس گرفته شود.

تماس با نوبت شما:

شماره‌های تلفن‌: ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۷ و ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۸

پیامک: ۰۰۴۴۷۸۹۴۶۲۱۱۱۹

ایمیل: shoma@bbc.co.uk

فیسبوک: facebook.com/bbcshoma

توییتر: bbcpersiansport@

همچنین می توانید دیدگاه‌های خود را در این باره در بخش نظرات بگذارید تا در برنامه نوبت شما مطرح شود.