آیا احمدی نژاد برای انتخابات آماده می شود؟

حق نشر عکس ahmadinejad.ir

محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهوری سابق ایران در نامه‌ای به باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا از او خواسته است که دو میلیارد دلار از اموال ایران را که به حکم دادگاهی در آمریکا مصادره شده به «ملت ایران» بازگرداند. در این نامه که در سایت‌های نزدیک به آقای احمدی‌نژاد منتشر شده، رئیس جمهوری پیشین ایران خطاب به رئیس جمهور آمریکا نوشته است که انتظار دارد این پرونده «به سرعت مرتفع شده، حق ملت ایران استیفا گردد، منابع به طور کامل مسترد و خسارات وارده نیز جبران شود».

به نظر شما دلیل ارسال این نامه به باراک اوباما و سپس انتشار عمومی آن چیست؟

آقای احمدی‌نژاد در ماه‌های گذشته بارها در شهرهای مختلف سخنرانی و نشست‌هایی برگزار کرده که بعضی ناظران آن را تلاشی برای آغاز احتمالی مبارزات تبلیغاتی او برای انتخابات ریاست‌جمهوری سال آینده ارزیابی کرده‌اند.

افزایش وب سایت ها و صفحه های حامیان آقای احمدی نژاد در شبکه های اجتماعی از دیگر موضوعاتی است که عده ای آن را نشانه تلاش او برای بازگشت به صحنه سیاسی ایران می دانند.

در مورد سفرهای استانی آقای احمدی نژاد چه فکر می کنید؟ به نظر شما دلیل افزایش حضور و سخنرانی محمود احمدی نژاد در محافل عمومی چیست؟

عبدالرضا رحمانی‌فضلی، وزیر کشور ایران، گفته : «امنیت، و مساله مجوز این نشست‌ها و عدم تبلیغات زودرس سه مسئله‌ای‌ست که در همه سخنرانی‌ها و تجمعات از جمله نشست‌های آقای احمدی نژاد باید رعایت شود». به گفته وزیر کشور، نحوه صحبت و محتوای سخنرانی‌های آقای احمدی‌نژاد شائبه انتخاباتی دارد و این در حالی است که فعالیت‌های زودهنگام انتخاباتی غیرقانونی است. او گفته که لازم است تجمعات صورت گرفته از سوی ایشان دارای مجوز قانونی باشد.

آیا باید سفرها و سخنرانی های اخیر آقای احمدی نژاد را به مفهوم تلاش او برای بازگشت به صحنه سیاسی ایران دانست؟ به نظر شما محمود احمدی نژاد چقدر شانس تایید صلاحیت و سپس پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری آینده ایران را دارد؟

اگر مایل هستید در برنامه نوبت شما شرکت کنید می‌توانید اطلاعات تماس خود را برای بی‌بی‌سی فارسی بفرستید تا با شما تماس گرفته شود.

تماس با نوبت شما:

شماره‌های تلفن‌: ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۷ و ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۸

پیامک: ۰۰۴۴۷۸۹۴۶۲۱۱۱۹

ایمیل: shoma@bbc.co.uk

فیسبوک: facebook.com/bbcshoma

توییتر: bbcshoma@

همچنین می توانید دیدگاه‌های خود را در این باره در بخش نظرات بگذارید تا در برنامه نوبت شما مطرح شود.