پیش‌بینی شما از عملکرد ایران در پارالمپیک ۲۰۱۶

حق نشر عکس Getty

پانزدهمین دوره مسابقات پارالمپیک از روز پنجشبه در شهر ریو برزیل آغاز شد. ورزشکاران معلولی از ۱۷۷ کشور جهان در این مسابقات به رقابت می‌پردازند. از ایران هم ۱۱۱ ورزشکار در ۱۲ رشته حضور دارند. والیبال نشسته (مردان و زنان) بسکتبال با ویلچر، فوتبال پنج نفره، دو و میدانی، وزنه برداری، جودو، تیراندازی، تیر و کمان، شنا، قایقرانی، دوچرخه سواری و فوتبال هفت نفره، دوازده رشته‌ای است که ایران در آن نماینده دارد. این نخستین بار است که تیم ملی والیبال نشسته زنان ایران در مسابقات پارالمپیک شرکت می‌کند.

حضور ایران در پارالمپیک را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

در اولین روز این رقابت‌ها، سامان پاکباز موفق به کسب مدال نقره در رشته پرتاب وزنه شد. این اولین مدال ایران در پارالمپیک ۲۰۱۶ است. شاهین ایزدیار، شناگر معلول ایران هم در نخستین روز پارالمپیک در صد متر قورباغه به رتبه پنجم رسید و با توجه به رکورد سایر رقبایش به فینال این رشته راه یافت.

ایران در پارالمپیک ۲۰۱۲ لندن موفق به کسب ۲۴ مدال شامل ۱۰ طلا و ۷ نقره و۷ برنز شد و در جایگاه یازدهم قرار گرفت که بهترین عملکرد ورزشکاران ایرانی در بازی‌های پارالمپیک بود.

پیش‌بینی شما از عملکرد کاروان ایران در پارالمپیک چیست؟ فکر می‌کنید ورزشکاران ایرانی در چه رشته‌هایی بیشتر شانس مدال دارند؟

عشرت کردستانی ملی پوش والیبال نشسته ایران، با لباس حج (احرام) پرچمدار کاروان ایران در پارالمپیک ۲۰۱۶ بود. ایران نام کاروان پارالمپیک را "شهدای منا" گذاشته است. این در حالی است که اخیرا و بخصوص در روزهای اخیر تنش هایی سیاسی و لفظی بین دو کشور ایران و عربستان شدت گرفته است.

نظر شما درباره نام گذاری کاروان پارالمپیک به نام شهدای منا و پوشیدن لباس حج توسط پرچمدار ایران چیست؟ آیا با طرح مسائل سیاسی در فضای پارالمپیک موافق هستید؟

اگر مایل هستید در برنامه نوبت شما شرکت کنید می‌توانید اطلاعات تماس خود را برای بی‌بی‌سی فارسی بفرستید تا با شما تماس گرفته شود.

تماس با نوبت شما:

شماره‌های تلفن‌: ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۷ و ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۸

پیامک: ۰۰۴۴۷۸۶۰۰۶۳۳۳۳

ایمیل: shoma@bbc.co.uk

فیسبوک: facebook.com/bbcshoma

توییتر: bbcpersiansport@

همچنین می توانید دیدگاه‌های خود را در این باره در بخش نظرات بگذارید تا در برنامه نوبت شما مطرح شود.