نظر شما در مورد 'نهی' شدن احمدی‌نژاد از شرکت در انتخابات چیست؟

حق نشر عکس

اخیرا دو چهره اصولگرا در ایران اخبار غیررسمی چند روز پیش مبنی بر «نهی شدن» محمود احمدی نژاد از نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری ایران را تایید کرده اند.

محمدرضا باهنر، دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری و حمید رسایی، از نمایندگان پیشین مجلس نزدیک به جبهه پایداری هر دو تایید کرده اند که آیت الله خامنه ای به آقای احمدی نژاد «توصیه اکید» کرده در انتخابات ریاست جمهوری را به «مصلحت» ندانسته است.

شما درباره این توصیه رهبر ایران به محمود احمدی نژاد چه فکر می کنید؟ دلیل این توصیه رهبر و به مصلحت ندانستن نامزدی آقای احمدی نژاد در انتخابات را چه می دانید؟

آقای رسایی که مدیر مسئول نشریه ۹ دی هم هست در مطلبی نظر رهبر ایران را «فصل الخطاب» دانسته و نوشته است «ان‌شاء الله محمود احمدی نژاد با توجه به استمزاج انجام شده، برای پایان دادن به حرف و حدیث ها به آن عمل خواهد کرد و راه را برای فتنه گری خناسان خواهد بست».

به نظر شما واکنش محمود احمدی نژاد به این توصیه رهبر چه خواهد بود؟ در صورت نامزد شدن، شانس آقای احمدی نژاد را برای رد شدن از فیلتر شورای نگهبان چطور ارزیابی می کنید؟

محمود احمدی نژاد از چند ماه پیش با از سر گرفتن سفرهای استانی، در نقاط مختلف ایران به سخنرانی برای طرفدارانش پرداخته بود. اکنون آقای رسایی نوشته که شایسته است محمود احمدی نژاد با پایان دادن به این سفرها «به شائبه و برداشت انتخاباتی بودن از سفرهای آقای احمدی نژاد» پایان دهد.

پیش از این برخی از چهره های اصولگرا از جمله اسماعیل کوثری، روح الله حسینیان از نمایندگان پیشین مجلس از مصمم بودن آقای احمدی نژاد بر نامزدی در انتخابات آینده ریاست جمهوری سخن گفته بودند.

به نظر شما نهی شدن آقای احمدی نژاد یا رد صلاحیت احتمالی او برای نامزدی چه هزینه ای برای نظام و چه تاثیری بر وجهه شخص محمود احمدی نژاد خواهد داشت؟در صورت تایید صلاحیت او توسط شورای نگهبان، شانس آقای احمدی نژاد برای پیروزی در انتخابات چقدر است؟

اگر می‌خواهید در نوبت شما شرکت کنید می‌توانید اطلاعات تماس خود را برای بی‌بی‌سی فارسی بفرستید تا با شما تماس گرفته شود.

تماس با نوبت شما:

شماره‌های تلفن‌: ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۷ و ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۸

پیامک: ۰۰۴۴۷۸۹۴۶۲۱۱۱۹

ایمیل: shoma@bbc.co.uk

فیسبوک: facebook.com/bbcshoma

توییتر: bbcshoma@

همچنین می توانید دیدگاه‌های خود را در این باره در فرم نظرخواهی زیر بنویسید تا در برنامه نوبت شما مطرح شود.

موضوعات مرتبط