http://www.bbcpersian.com

12:17 گرينويچ - پنج شنبه 17 ژوئيه 2008 - 27 تیر 1387

آلیس واکر، مهمان سرویس جهانی بی بی سی

آلیس واکر، شاعر و نویسنده معروف آفریقایی تبار آمریکایی و فعال حقوق مدنی در روزهای آینده در همین ماه مهمان "باشگاه کتابخوانی"، برنامه رادیویی سرویس جهانی بی بی سی، خواهد بود.

موضوع این برنامه رادیویی رمان "رنگ بنفش" از معروف ترین آثار این نویسنده است که در سال 1982 منتشر شد و جایزه معتبر پولیتزر را به دست آورد.

این رمان در قالب مجموعه ای نامه نوشته شده و قهرمان اصلی آن زنی سیاهپوست به نام سلی است. سلی بوسیله مردی که او را پدر خود می داند مورد تجاوز قرار گرفته و فرزندانی از او به دنیا آورده است. او سپس وادار می شود با مردی مسن ازدواج کند که سلی از او بیزار است.

رمان "رنگ بنفش" مجموعه ای از نامه هایی است که سلی خطاب به خدا نوشته و نیز نامه هایی که میان او و خواهرش، نتی که میسیونری در آفریقاست، رد و بدل شده است.

اقتباس سینمایی این رمان در سال 1985 به کارگردانی استیون اسپیلبرگ بر پرده آمد.

نشست تهیه کنندگان برنامه باشگاه کتابخواهی بی بی سی با خانم واکر با حضور شماری از دوستداران و خوانندگان او در سان فرانسیسکوی آمریکا برگزار می شود.

اگر با آثار این نویسنده آشنا هستید و رمان "رنگ بنفش" را خوانده اید، در صورتی که مایل باشید می توانید پرسشهای خود را درباره این کتاب برای ما بفرستید تا در جلسه باشگاه کتابخوانی مطرح شود.