دبیر انصار حزب‌الله برای 'عدول یالثارات از حیای نوشتاری' از قوه قضاییه عذر خواست

شماره ۸۴۹ یالثارات حق نشر عکس yalasarat
Image caption هفته‌نامه یالثارات مکررا سینمای ایران را 'مبتذل و فاسد' توصیف کرده است

عبدالحمید محتشم، دبیر کل انصار حزب الله و مدیرمسئول هفته‌نامه یالثارات، ارگان این گروه، برای انتشار یادداشت "سونامی آلبالوهای جنسی چگونه به سینما آمد" و "عدول از خط قرمز حیای نوشتاری" از قوه قضاییه ایران عذرخواهی کرده است.

آقای محتشم نوشته است: "شأن ذاتی نظام مقدس جمهوری اسلامی، بسی برتر و منزه‌تر از آن است که در فضای آن، نشریه‌ای از خط قرمز حیای نوشتاری-ولو اندک-عدول کند، هر چند انگیزه‌اش هشدار نسبت به ورطه عفونت بار زشتی فساد سر ریزه شده و نهی از منکر باشد. چه آنکه بیان هر واقعیتی، الزاماً مطابق حیا و شرم نیست."

او در عین حال گفته است که یالثارت از "احدی جز دستگاه قضای نظام اسلامی" عذرخواهی نمی‌کند، چرا که یادداشت مورد اشاره درباره شخص حقیقی و حقوقی نبوده و اگر کسی تصور می‌کند این یادداشت علیه او بوده حق شکایت برای او محفوظ است.

هفته‌نامه یالثارات سه هفته پیش در یادداشتی با تعریف جزئیاتی جنسی مدعی شد "مثلثی عشقی" میان سه نفر از اهالی سینمای ایران وجود داشته است. این یادداشت واکنش‌های فراوانی را برانگیخت.

در این یادداشت نامی از سه فرد مورد اشاره نیامده بود، اما از نشانه‌ها و اشاره‌هایش به نظر می‌رسید که مطلب درباره اصغر فرهادی، مانی حقیقی و ترانه علیدوستی نوشته شده است.

عبدالحمید محتشم در "عذرخواهی" امروز خود گفته است "هیچ ملاحظه‌ای موجب چشم بستن بر فساد‌‌ سرریز شد‌‌ه د‌‌ر عرصه سینما و فیلمسازی نیست" و "قطع ریشه‌های فاسد‌‌ و مجازات مشروع مفسد‌‌ان" اگرچه باید توسط قوه قضاییه انجام شود، اما در آن "مقابله انقلابی گسترد‌‌ه همچنان اصل است".

این چندمین باری است که هفته‌نامه یالثارات در مطلبی به سینماگران ایرانی حمله می‌کند.