هشدار سفارت ایران در ترکیه به ایرانی‌ها: به اماکن نامطمئن نروید

حق نشر عکس Getty Images
Image caption در ماه های اخیر شهرهای مختلف ترکیه شاهد حملاتی از سوی کردها و همچنین گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) بوده است

سفارت ایران در ترکیه با انتشار اطلاعیه ای از شهروندان ایرانی خواسته با توجه به وضعیت فوق العاده در این کشور و "وقوع برخی حوادث ناگوار برای هموطنان" از حضور در اماکن پر ازدحام و نامطمئن اکیدا خودداری کنند.

اطلاعیه سفارت ایران در ترکیه "در مورد اهمیت رعایت مقررات وضعیت فوق‌العاده در جمهوری ترکیه" هشدار داده است. وضعیت فوق العاده در ترکیه در پی کودتای نافرجام بهار گذشته، برقرار شده است.

سفارت ایران در تازه ترین هشدارش به شهروندان ایرانی گفته "مجددا توصیه می‌شود که در صورت اقامت و یا ضرورت انجام مسافرت، با دقت نظر و توجه نسبت به هشدارهای نمایندگی و سرکنسولگری های ایران در ترکیه و دستگاه های مربوط کشور میزبان، از حضور در اماکن پر ازدحام و نامطمن اکیدا خودداری کنند."

اطلاعیه سفارت ایران در ترکیه از دلیل انتشار مجدد هشدار امنیتی "اکید" اشاره ای به میان نیاوده، اما برخی از رسانه های ایران آن را به موضوع ضرب و شتم دو ایرانی در استانبول ارتباط داده اند که یکی از آنها به دلیل شدت جراحت، درگذشت.

+ بیشتر بخوانید: 'وعده شب‌های خاطره انگیز' و خالی شدن جیب توریست‌های ایرانی در استانبول

بر اساس گزارش ها، دو مرد ایرانی ۴۰ و ۲۹ ساله پنجشنبه گذشته در یک کلوب شبانه در محله فاتح استانبول به علت اعتراض به رقم بالای صورت حسابشان مورد ضرب و شتم قرار گرفته‌ بودند.

سفارت ایران در ترکیه در ماه های اخیر هم درباره خطرات امنیتی در ترکیه به شهروندان ایرانی هشدار داده بود.

شهرهای مختلف ترکیه در ماه های اخیر شاهد حملاتی از سوی کردها و همچنین گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) بوده است.

در یکی از تاره ترین وقایع، در جریان انفجار در شهر وان ترکیه در ماه گذشته خورشیدی، چند ایرانی در میان زخمی ها بودند. بیشتر بخوانید