احسان مازندرانی، روزنامه نگار زندانی در بیمارستان بستری شد

حق نشر عکس ILNA
Image caption احسان مازندرانی، به دلیل افت فشار و خونریزی معده در بیمارستان بستری شد

احسان مازندرانی، روزنامه نگار زندانی که بیش از دو هفته است در اعتراض به محکومیتش در اعتصاب غذا است، به دلیل وخامت وضعیت جسمانی‌اش در بیمارستان بستری شد.

به گزارش خبرگزاری کار ایران (ایلنا)، ملیحه حسینی، همسر این روزنامه نگار گفت: "امروز برای کسب اطلاع از حال همسرم به دادسرا مراجعه کردم و مطلع شدم که پزشک زندان اوین در تماس تلفنی با دادسرا از وضعیت احسان مازندرانی ابراز نگرانی کرده است. به ما گفته شد که خودمان به اوین مراجعه کنیم و همسرم را به بیمارستان منتقل کنیم. گویا او امروز دچار خونریزی معده و افت شدید قند خون شده است."

اعضای خانواده او می گویند که کسی از مأموران زندان او را در بیمارستان همراهی نکرده است.

هوشنگ بابایی، وکیل آقای مازندرانی اظهار امیدواری کرده که این امر به آزادی مشروط او منجر شود: درصددیم با توجه به ماده ۵۸ قانون مجازات اسلامی و با لحاظ اینکه موکلم تقریبا نیمی از محکومیت خود را در زندان گذرانده، بتواند از آزادی مشروط بهره‌مند شود."

آقای مازندرانی پاییز سال گذشته به همراه چند روزنامه‌نگار دیگر در پرونده‌ای با عنوان "نفوذ" بازداشت شد و همه آنها به حبس‌های طولانی محکوم شدند. حکم اولیه آقای مازندرانی هفت سال بود، اما بنا به بعضی گزارش‌ها بعدتر به دو سال کاهش یافت.

عیسی سحرخیز، روزنامه‌نگار دیگری که در پرونده "نفوذ" بازداشت شد هم در نامه‌ای به عباس جعفری دولت آبادی، دادستان تهران، اعلام کرده است که از روز یکشنبه در اعتراض به محدودیت‌های درمانی که بر او اعمال می‌شود، اعتصاب غذا و دارو خواهد کرد.