محمود گودرزی، وزیر ورزش و جوانان ایران استعفا کرد

حق نشر عکس iSna

مازیار ناظمی، مدیرکل مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ورزش و جوانان خبر استعفای محمود گودرزی، وزیر ورزش را تایید کرده است.

هنوز علت استعفای آقای گودرزی منتشر نشده است.

به گزارش ایرنا، خبرگزاری رسمی دولت ایران برای سرپرستی این وزارت‌خانه نام‌هایی چون علی اصغر مونسان، رضا صالحی امیری، مرتضی بانک و مسعود سلطانی فر مطرح شده است.

همچنین برخی از خبرگزاری‌های ایران به نقل منابع آگاه گزارش کرده‌اند که علی جنتی نیز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی استعفا کرده است.

خبر استعفای احتمالی آقای جنتی از چند روز پیش در رسانه‌های ایرانی مطرح بوده است.

محمود گودرزی، چهارمین گزینه حسن روحانی

حق نشر عکس Mehr

پیشنیه: معاون فنی سازمان تربیت بدنی، رئیس دانشکده تربیت بدنی دانشگاه تهران، تدریس در دانشگاه، عضو سپاه پاسداران

پس از آنکه سه وزیر پیشنهادی حسن روحانی برای وزارت ورزش و جوانان نتواستند از مجلس نهم رای اعتماد بگیرند و این خود رکوردی در تاریخ جمهوری اسلامی بود، محمود گودرزی که کمتر از سه گزینه دیگر شناخته شده بود، توانست روز ۲۶ آبان ۱۳۹۲ نظر نمایندگان را جلب کند و با رای نسبتا بالایی (۱۹۹ رای مثبت) وارد هیئت وزیران شود.

نمایندگان مجلس نهم به مسعود سلطانی فر، رضا صالحی امیری و نصرالله سجادی سه وزیر پیشنهادی قبلی رای اعتماد نداده بودند.

آقای گودرزی در رشته کشتی در سطح قهرمانی آموزشگاه‌ها و دانشگاه‌ها فعالیت داشته است. و پس از کنار گذاشتن کشتی قهرمانی، مدرک درجه یک مربیگری این رشته را گرفت و به مدت ۲۰ سال سرمربی تیم کشتی دانشگاه تهران بوده است.

او در دوره های مربیگری فدراسیون کشتی ایران تدریس کرده و همچنین دارای مدرک درجه دو مربیگری والیبال است.

محمود گودرزی از سال ۱۳۵۸ تا ۱۳۶۱ عضو سپاه پاسداران بوده است. نخستین مسئولیت ورزشی او معاونت فنی سازمان تربیت بدنی در سال ۱۳۶۰ بود. سرپرستی فدراسیون تیراندازی، مسئولیت تربیت بدنی جهاد دانشگاهی و مدیر کلی تربیت بدنی دانشگاه تهران از دیگر مسئولیت های ورزشی او در دهه ۱۳۶۰ بوده است.

او از سال ۱۳۸۷ تا پیش از رسیدن به وزارت، رئیس دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی دانشگاه تهران بوده است.

آقای گودرزی چندین کتاب در حوزه ورزش نوشته است.