سپاه گردان‌های فاتحین بسیج را 'در سراسر ایران گسترش می‌دهد'

حق نشر عکس Tasnim
Image caption تمرینات نظامی یگان فاتحین بسیج

سرلشگر محمدعلی جعفری، فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، اعلام کرده است که سپاه به دنبال گسترش نیروهای ویژه بسیج، موسوم به گردان‌های فاتحین، در سراسر ایران است.

به گزارش تسنیم آقای جعفری این خبر را در مراسمی برای اعضای گردان‌های فاتحین که در سوریه کشته شده‌اند بیان کرد. از یگان فاتحین با عنوان "واحد ویژه نیروی بسیج" یاد شده است. ده‌ها نفر از اعضای این واحد نظامی در سوریه کشته شده‌اند.

فرمانده سپاه گفت: "دفاع مسلحانه از انقلاب اسلامی در خارج از مرزهای ایران توفیق بسیار بزرگی است که نصیب هر فردی نمی‌شود و این توفیقی الهی است. در تهران بنای خوبی با ایجاد گردان فاتحین برای گسترش این جبهه ایجاد شد که در کل کشور نیز در حال گسترش آن هستیم."

آقای جعفری اشاره‌ای به جزئیات اینکه ماموریت گردان فاتحین و دلیل گسترش آن در سراسر ایران چیست نکرده اما گفته درباره فعالیت‌های این یگان به آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر ایران، گزارشی داده است. به گفته او یگان فاتحین "تلاش و امکاناتش داوطلبانه است".

به گفته محسن کاظمینی، فرمانده سپاه تهران، یگان فاتحین از سال ۱۳۸۸-۱۳۸۹ تاسیس شده و "یکی از یگان‌های نمونه سپاه بوده و خواهد بود".

در گزارش‌هایی که از فعالیت‌های یگان فاتحین منتشر شده اعضای آن به تمرینات ویژه‌ای چون چتربازی، تک تیراندازی و عملیات نجات گروگان می‌پردازند.

موضوعات مرتبط