ترامپ رئوس برنامه 'صد روز اول' دولت خود را منتشر کرد

حق نشر عکس AP
Image caption آقاق ترامپ گفت در صد روز اول مسئولیت خود فرایند اخراج "بیش از دو میلیون مهاجر غیرقانونی خلافکار" را آغاز خواهد کرد

دونالد ترامپ رئوس کلی برنامه ای را منتشر کرد که می گوید در صورت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری، در صد روز نخست مسئولیت خود به اجرای آن خواهد پرداخت.

این کاندیدای جمهوری خواه امروز شنبه ۲۲ اکتبر (اول آبان)، در جریان یک سخنرانی در ایالت پنسیولوانیا گفت که در صد روز اول، از جمله به انجام مذاکره مجدد بر سر تعهدات آمریکا در زمینه هایی چون تجارت بین المللی و تغییرات زیست محیطی خواهد پرداخت.

وی اعلام کرد که پرداخت های آمریکا به برنامه مهار تغییرات زیست محیطی سازمان ملل را متوقف می کند و پول آزاد شده را صرف تقویت "زیرساخت های" ایالات متحده خواهد کرد.

در حالی که تنها ۱۷ روز تا موعد برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا باقی مانده، دونالد ترامپ از رقیب دموکرات خود هیلاری کلینتون عقب است.

آقای ترامپ در توضیح رئوس برنامه های اولیه خود در صورت پیروزی در انتخابات، همچنین وعده داد در مقابل فعالیت های گروه های لابی گر در آمریکا، محدودیت وضع کند. این گروه ها، با انجام مذاکره با مسئولانی چون نمایندگان کنگره، تلاش می کنند بر روی تصمیم ها و مصوبات آنها تاثیر بگذارند.

دونالد ترامپ گفت که مشخصا نخواهد گذاشت مقام های کاخ سفید، پس از خاتمه دوره خدمت خود به گروه های لابی گر فعال در آمریکا ملحق شوند.

لغو مجوزهای سفر توریستی بدون ویزا میان آمریکا وکشورهایی که در بازگرداندن مهاجرات غیرقانونی خود همکاری نکنند، از جمله دیگر برنامه های اعلام شده از سوی آقای ترامپ بود.

وی همچنین اعلام کرد که در صد روز اول ریاست جمهوری خود، فرایند اخراج "بیش از دو میلیون مهاجر غیرقانونی" را از خاک ایالات متحده که مرتکب خلاف شده‌اند، آغاز خواهد کرد.

اخراج مهاجران غیرقانونی و وضع ممنوعیت های شدید بر مهاجرت به آمریکا، از جمله مهمترین وعده های انتخاباتی دونالد ترامپ از زمان شروع فعالیت های انتخاباتی او بوده اند.