اردوگاهی در جنوب تهران برای معتادان خیابانی اختصاص یافت

حق نشر عکس MEHR

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تهران از اختصاص یک اردوگاه در جنوب تهران برای معتادان خیابانی این شهر خبر داده است.

محمدرضا آذرنیا در مصاحبه با خبرگزاری تسنیم گفته است معتادان خیابانی و متجاهر تهران پس از تجهیز اردوگاه درمنطقه فشافویه شهر حسن‌آباد، در جنوب استان تهران به این مکان اعزام خواهند شد.

معتادان متجاهر به آن دسته از مصرف کنندگان مواد مخدر گفته می‌شود که تلاشی برای پنهان کردن اعتیاد خود نمی‌کنند.

ساخت چنین اردوگاهی از سال‌ها قبل در دستور کار دستگاه قضایی ایران بوده است. در ابتدا گفته شده بود که تنها محکومان پرونده‌های مواد مخدر به این اردوگاه اعزام خواهند شد.

آقای آذرنیا گفته است شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تهران، ستاد مبارزه با مواد مخدر و سازمان زندان‌ها برای اعزام معتادان خیابانی به این اردوگاه تفاهم‌نامه‌ای امضا کرده‌اند.

دبیر شورای هماهنگی مباره با مواد مخدر چند ماه پیش با ارائه آماری در باره معتادان متجاهر در تهران گفته بود که طبق آمار نیروی انتظامی حدود ۱۶ هزار نفر معتاد متجاهر در تهران وجود دارد که ۱۰ درصد آنها را زنان تشکیل می‌دهند.

استانداری تهران سال پیش از طرحی دو مرحله‌ای برای ساماندهی معتادان متجاهر خبر داد که طبق آن در مرحله اول زنان معتاد متجاهر و در مرحله دوم مردان معتاد متجاهر از سطح شهر تهران جمع خواهند شد.

مطالب مرتبط