برخورد ماموران امنیتی قم با مرکز انتشارات آیت‌الله شیرازی

حق نشر عکس .
Image caption اطرافیان آیت الله شیرازی می گویند حساسیت نهادهای امنیتی ایران بر روی فعالیت های وی و مقلدانش افزایش یافته است

اطرافیان آیت الله صادق شیرازی از مراجع تقلید شیعه در قم می گویند در شامگاه ۱۵ آبان، عده ای از ماموران امنیتی به مركز نشر وتوزيع کتاب های وی وارد شده و تمام این کتاب ها را ضبط کرده اند.

اطرافیان آقای شیرازی می گویند مدتی است حساسیت نهادهای امنیتی ایران بر روی فعالیت های وی و مقلدانش افزایش یافته و با عده ای از این مقلدان برخورد شده است.

بعضی از رسانه های نزدیک به اصولگرایان آیت الله شیرازی را مروج "شیعه انگلیسی" می دانند و به ایجاد تفرقه میان شیعه و سنی متهم می کنند. درمقابل، مقلدان این مرجع می گویند که او به خاطر داشتن مواضع مستقل از حکومت ایران تحت فشار قرار گرفته است.

یکی از این مقلدان، در گفتگو با بی بی سی فارسی گفت که ماموران وزارت اطلاعات، شامگاه شنبه قفل انبار محل نگهداری کتاب های آیت الله شیرازی را شکسته و تمام کتاب های موجود در آن را با خود برده اند.

پخش این فایل در دستگاه شما پشتیبانی نمی شود.
ضبط کتاب‌های آیت الله شیرازی در قم توسط ماموران امنیتی

وی افزود که این ماموران، از وزارت اطلاعات بوده و گفته اند که از طرف دادگاه ویژه روحانیت حکم قضایی دارند.

در سال های اخیر، دفاتر چند شبکه ماهواره ای نزدیک به آیت الله صادق شیرازی، از جمله شبکه های "مرجعیت" و "امام حسین" تعطیل شده و تعدادی از مسئولان آنها دستگیر شده اند.

این شبکه ها، به انجام تبلیغات شیعی می پرداختند و با لحنی تند به اعتقادات اهل سنت انتقاد می کردند.