خبرنگاری که گفته‌های جنجالی قاضی پور را منتشر کرد، با شکایت او به اتهامی دیگر به زندان محکوم شد

حق نشر عکس ISNA
Image caption نادر قاضی پور اواخر تابستان امسال یک خبرنگار را در مجلس کتک زد

حامد عطایی خبرنگاری که فیلمی از سخنرانی جنجالی نادر قاضی‌پور، نماینده ارومیه در مجلس را منتشر کرد، می‌گوید که آقای قاضی‌پور به دلیل انتشار یک پیام تلگرامی درباره موضوع رد صلاحیت، از او شکایت کرده و دادگاه به نفع آقای قاضی‌پور رأی داده است.

دادگاه آقای عطایی را به اتهام "نشر اکاذیب" به ۴ ماه زندان محکوم و دادگاه تجدید نظر هم این حکم را تایید کرده است. آقای عطایی می گوید که خبر رد صلاحیت آقای قاضی پور را که واقعیت نداشت، همان موقع تصحیح کرده بود.

+ببینید و بشنوید: اظهارات جنجالی نادر قاضی پور چه بود؟

او به خبرگزاری برنا گفته است که شاید انگیزه واقعی آقای قاضی پور از شکایت، انتشار آن فیلم جنجالی باشد ولی پرونده این شکایت رسما مربوط به آن فیلم نیست.

در فیلمی که آقای عطایی منتشر کرد و ظاهرا مربوط به رقابت های انتخاباتی مجلس دهم است، آقای قاضی پور با استفاده از کلمات رکیک به طور مکرر توهین های جنسیتی و قومیتی به زنان و دیگر نمایندگان مجلس داشت.

پس از انتشار این فیلم، اعتراض ها به آقای قاضی پور بالاگرفت و حتی گروهی هایی از شهروندان در شبکه های اجتماعی خواستار رد اعتبارنامه نمایندگی او در مجلس دهم شدند.

آقای عطایی هم پس از بالاگرفتن اعتراض ها به این فیلم، توسط عده ای مورد ضرب و جرح قرار گرفت.

اعتبارنامه نمایندگی نادر قاضی پور از سوی نمایندگان مجلس دهم تایید شد و او اکنون مجددا نماینده ارومیه در مجلس است.

آقای قاضی پور شهریور ماه امسال خبرنگار روزنامه ایران را که در محل مجلس مشغول مصاحبه ای چالشی با او بود کتک زد. بیشتر بخوانید.