فرمانده ارتش ایران برای 'شناسایی تهدیدات آینده' جایزه میلیونی تعیین کرد

حق نشر عکس Tasnim
Image caption سرلشکر عطالله صالحی از سال ۱۳۸۴ فرمانده کل ارتش ایران است

سرلشکر عطاالله صالحی، فرمانده ارتش ایران از تعیین جایزه‌ای میلیونی برای "شناسایی تهدید آینده" علیه ایران خبر داده است.

آقای صالحی امروز اول آذر (۲۱ نوامبر) گفته است که "داعش و تکفیری‌ها در آینده نزدیک از بین می‌روند و بساطشان جمع خواهد شد اما دشمن پس از ناکامی در این عرصه دنبال تهدید دیگری است و برای (شناسایی) آن جایزه می‌گذاریم".

فرمانده ارتش جمهوری اسلامی ایران گفته است: "هرکس و هر نیرویی از ارتش و سپاه اگر تهدید آینده را شناسایی کند ۲۰ میلیون تومان جایزه دریافت می‌کند".

سرلشکر صالحی امروز در مراسم معارفه سرتیپ احمدرضا پوردستان جانشین جدید فرمانده ارتش سخنرانی کرده است.

او در این سخنرانی گفت "اگر نیرویی از سپاه یا ارتش ظرف یک ماه، مؤلفه‌هایی را ارائه کند که تهدید آینده کشور چیست و از کجا و از چه‌زمانی شروع می‌شود این جایزه به او تعلق می‌گیرد".

فرمانده ارتش ایران گفته "در شرایط کنونی با تهدیدات نوینی روبه‌رو هستیم. در این شرایط باید از آن شرایط سنتی به‌سمت ساختار آموزش و عملیات نوین روی بیاوریم".

ظهور گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) در عراق و سوریه و گسترش سریع اعضای این گروه در خاک این دو کشور باعث غافلگیری شمار کثیری از کشورها از جمله ایران شد.

داعش در هفته‌های اول تلاش برای تصرف شهرهای عراق و سوریه، به سرعت توانست به پیشرویی‌هایی دست پیدا کند که تعجب کشورهای همسایه از جمله ایران را در پی داشت.

به نظر می‌رسد که اشاره فرمانده کل ارتش ایران به نزدیک بودن از بین رفتن داعش و سپس طرح موضوع شناسایی تهدیدهای آینده، ظهور سریع داعش و غافلگیری‌های ناشی از آن باشد.

سرلشکر صالحی از سال ۱۳۸۴ با حکم آیت‌الله علی خامنه‌ای، فرمانده کل ارتش ایران است.