هاشمی رفسنجانی: برخی از دشمنان شخص آیت الله خامنه ای به مراکز حساس نفوذ کرده اند

حق نشر عکس leader.ir
Image caption آیت الله علی خامنه‌ای و اکبر هاشمی رفسنجانی

اکبر هاشمی رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام هشدار داده است که "برخی از دشمنان شخص آیت الله خامنه‌ای" به "مراکز حساس نفوذ" کرده‌اند.

آقای هاشمی رفسنجانی گفته است این افراد "با دوست‌نمایی به خیلی از مراکز حساس نفوذ کرده‌اند که از بیان ایران ستیزی ابایی ندارند".

او اشاره ای به این افراد نکرده اما در سخنرانی‌های پیشین خود گفته بود که مخالفان سیاسی دولت حسن روحانی با "سنگ اندازی‌ها، مانع تراشی‌ها و موضع گیری‌های مغرضانه حاضرند برای تضعیف و ضربه زدن به دولت، همه افتخارات و دستاوردهای نظام" از جمله توافق هسته‌ای برجام را "زیر سئوال ببرند".

آقای هاشمی امروز در دیدار با جمعی از اعضای هیأت مؤسس حزب جدید‌التأسیس مجمع ایثارگران، اشاراتی به شباهت‌ها و تفاوت‌های شرایط امروز ایران با دوره جنگ ۸ ساله با عراق و رهبری آیت الله روح الله خمینی بنیانگذار جمهوری اسلامی کرده است.

خبرگزاری ایرنا گزارش داده است که او وضعیت ایران در زمان درگذشت آیت الله خمینی را یادآوری کرده و درباره آیت الله خامنه‌ای گفته "بارها گفته‌ام که هنوز بهترین انتخاب خبرگان بود".

آقای هاشمی رفسنجانی گفته است "دعا کنیم که این روند ادامه داشته باشد، چون برخی از دشمنان اندیشه‌های امام و شخص آیت‌الله خامنه‌ای، با دوست‌نمایی به خیلی از مراکز حساس نفوذ کرده‌اند که از بیان ایران ستیزی ابایی ندارند."

ایران ستیزی به رفتاری اطلاق می شود که به سوء ظن یا به شکل گیری دیدگاه منفی درباره این کشور منجر می شود.

او در دیدار امروز خود به حاضران گفته است هدف اقدامات سیاسی باید "حفظ تمامیت ارضی ایران و حفاظت از ارزش‌های متعالی" آیت الله خمینی "با تکیه بر آرای مردمی" باشد.

موضوعات مرتبط