دختران موسوی و رهنورد: مشکل سلامتی پدرمان را مدتی از ما پنهان کردند

حق نشر عکس Getty
Image caption میرحسین موسوی و زهرا رهنورد

دختران میرحسین موسوی و زهرا رهنورد از وضعیت جسمی والدینشان و همچنین چگونگی اطلاع‌رسانی درباره این موضوع ابراز نگرانی کرده‌اند و گفته‌اند آقای موسوی به تازگی دچار یک بیماری "نگران‌کننده" شد که این بیماری مدتی از دختران او "پنهان شد".

دختران آقای موسوی و خانم رهنورد به سایت کلمه گفته‌اند در هفته‌های اخیر "یک بیماری ناگهانی با عوارض مقطعی حاد و نگران‌کننده" برای پدرشان پیش آمد که "می‌توانست جانش را به‌طور جدی درخطر بیاندازد".

فرزندان آقای موسوی می‌گویند "این (بیماری) از ما پنهان شد. کسی به ما خبر نداد. او با مادرم به‌تنهایی بحران را گذراند."

آنها گفته‌اند اطلاع ندارند که جزئیات بیماری پدرشان و مراقبت‌های پزشکی چه بوده است و گفته‌اند در چنین مواردی اینکه آقای موسوی و خانم رهنورد چه زمانی به بیمارستان برده می‌شوند به آنها اطلاع داده نمی‌شود.

میرحسین موسوی و زهرا رهنورد، و همچنین مهدی کروبی، نزدیک شش سال است که در بازداشت خانگی به سر می‌برند.

در سال ١٣٩٢ حسن روحانی با شعار رفع حصر آنها به قدرت رسید اما مقام‌های دولت او می‌گویند که آزادی رهبران جنبش سبز در اختیار دولت نیست.

دختران میرحسین موسوی و زهرا رهنورد به سایت کلمه گفته‌اند که وضعیت بازداشت والدینشان بهبود نیافته و در آن تغییر خاصی صورت نگرفته است. آنها می‌گویند "ما احساس می‌کنیم گاهی دوستان برای اینکه بار وجدان را که سرگرم سیاست‌بازی هستند سبک کنند یا ناچار به پیگیری و توضیح نباشند، در برخی مجامع چنین می‌گویند."

زهرا موسوی به وبسایت کلمه گفته "شش سال گذشته آن هم در شرایط و سن هر سه محصورین."

مطالب مرتبط