نهاوندیان، رئیس دفتر روحانی با 'گورخواب‌های نصیرآباد' ملاقات کرد

حق نشر عکس Tasnim

محمد نهاوندیان، رئیس دفتر حسن روحانی، به دیدار شماری از اشخاص بی خانمانی رفت که که در گورستانی در شهریار زندگی می‌کردند.

به گفته آقای نهاوندیان این دیدار به دستور آقای روحانی انجام شده است. رئیس دفتر رئیس جمهور ایران ابراز امیدواری کرده که "در فاصله زمانی بسیار کوتاه" مراکز جدیدی برای اسکان بی‌خانمان‌ها ساخته شود.

به گزارش تسنیم آقای نهاوندیان گفته است: "توجه افکارعمومی به موضوع معتادان بی‌خانمان به عنوان یکی از آسیب‌های اجتماعی، فرصتی را برای ارزیابی اقدامات گذشته در این زمینه و اتخاذ تصمیماتی برای انجام اقدامات موثرتر و بیشتر فراهم کرد."

روز سه‌شنبه روزنامه شهروند، چاپ تهران، گزارشی از حدود ۵۰ بی‌خانمان منتشر کرد که از سرما به گورهای خالی گورستان نصیرآباد پناه می‌برند و در آنها می‌خوابند. این گزارش واکنش‌های گسترده‌ای را به دنبال داشت و بسیاری آن را تکان دهنده دانستند.

پخش این فایل در دستگاه شما پشتیبانی نمی شود.
گورخواب های شهریار ایران را تکان دادند

حسن روحانی گفت این پدیده قابل تحمل نیست. همچنین گزارش‌ شد که پس از انتشار گزارش روزنامه شهروند ماموران به گورستان نصیرآباد شهریار رفته و بی‌خانمان‌ها را از آنجا بیرون کردند.

محمد نهاوندیان پس از ملاقات با شماری از افراد بی‌خانمان گفت ایران و تهران با مشکلات اعتیاد، بیکاری و حاشیه‌نشینی مواجه هستند. آقای نهاوندیان گفت مراکزی ایجاد شده که معتادان بی‌خانمان در آنها اسکان یابند و پس از آن در مراکزی دیگر مهارت‌هایی بیاموزند و برایشان فرصت‌های شغلی ایجاد شود.

او ابراز امیدواری کرده است که نهادهای مختلف در ایران "در پرداختن به موضوع معتادین با نگاه درمانی و بازگرداندن آنها به آغوش جامعه" تلاش کنند.

موضوعات مرتبط