دادستان ایران: دشمن آتش بیار اختلاف دولت و قوه قضاییه شده است

حق نشر عکس Mizan
Image caption محمدجعفر منتظری گفته اختلاف نظرها "چیز مهمی نیست که اینقدر روی آن مانور دهیم"

محمدجعفر منتظری، دادستان کل ایران، می‌گوید حملات لفظی متقابل میان مقام‌های عالی دولت و قوه قضاییه ایران "اختلاف خانوادگی" است و "دشمن آتش بیار معرکه" شده است.

آقای منتظری امروز درباره انتقادهای متقابل حسن روحانی و صادق لاریجانی، رئیس جمهور و رئیس قوه قضاییه، گفت: " بالاخره دو برادر و دو عضو یک خانواده نیز اختلافی پیدا می کنند که حل شدنی است."

دادستان کل ایران گفت: "این اختلافات خانوادگی است و متاسفانه دشمن آتش بیار معرکه شده است."

در چند روز اخیر مقام‌های مختلف دولت و قوه قضاییه ایران اتهام‌ها و انتقادهایی را علیه یکدیگر طرح کرده‌اند.

تجهیزات امنیتی دفتر رئیس جمهوری، چگونگی رسیدگی به پرونده بابک زنجانی، حساب‌های بانکی قوه قضاییه، واگذاری غیرقانونی املاک شهرداری تهران و اتهام‌های فساد مالی دیگر از موضوعات مورد اختلاف هستند.

رضا صالحی امیری، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، امروز در سرمقاله روزنامه ایران گفته است که حمله صادق لاریجانی به دولت "نامتناسب" بوده و " ادبیات حاکم بر آن شایسته بزرگان نبود".

محمدجعفر منتظری امروز با ابراز امیدواری به حل اختلاف نظرها میان دو قوه گفته است: "چیز مهمی نیست که اینقدر روی آن مانور دهیم."

حق نشر عکس Mehr
Image caption علی لاریجانی درباره اختلاف سران قوا گفته: "البته بنده بی‌تقصیرم"

مقام‌های مختلف جمهوری اسلامی، از جمله رهبر ایران، پیش از این در موارد مشابه بر حل اختلاف نظرها بدون انتشار رسانه‌ای آنها تاکید کرده‌اند.

امروز در جلسه علنی مجلس یکی از نمایندگان به علی لاریجانی، رئیس مجلس تذکر داد که "سران قوا باید از علنی کردن اختلافات که خوراک تبلیغاتی برای رسانه‌های بیگانه و بیگانگان است، خودداری کنند."

آقای لاریجانی در پاسخ به این تذکر گفت: "البته بنده بی‌تقصیرم."

صادق لاریجانی، رئیس قوه قضاییه و برادر رئیس مجلس، چند هفته پیش با دفاع از حساب‌های بانکی قوه قضاییه از رئیس مجلس انتقاد کرده بود که چرا از لغو سخنرانی علی مطهری اظهار تاسف کرده اما از اتهام‌های مطرح شده علیه رئیس قوه قضاییه در خصوص حساب‌های بانکی اظهار تاسف نکرده است.