تیراندازی در اراک تعدادی کشته و زخمی برجای گذاشت

حق نشر عکس ISNA
Image caption ضارب با مراجعه به محل سکونت شماری از اعضای دو خانواده را کشت

در تیراندازی در اراک چند نفر کشته و زخمی شدند. اکنون گزارش می شود که مهاجم دستگیر شده است.

روز چهارشنبه، ٢٢ دی (١١ ژانویه) به نقل از منابع قضایی اراک، مرکز استان مرکزی، گزارش شد که در تیراندازی در خانه‌هایی در شهر اراک، تعدادی کشته و زخمی شده‌اند و زخمی‌های این تیراندازی به بیمارستان انتقال یافته‌اند.

در گزارش‌های اولیه به نقل از فرمانده نیروی انتظامی استان مرکزی، تعداد کشته شدگان پنج نفر و شمار زخمی‌ها شش نفر گزارش شده بود اما ساعاتی بعد، برخی خبرگزاری‌ها از کشته شدن شش نفر و زخمی شدن دو نفر خبر دادند و گفتند که یکی از زخمی‌ها جان سپرده است اما بعدا این خبر اصلاح و شماره کشته شدگان پنج نفر گزارش شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم کیومرث عزیزی، فرمانده نیرو انتظامی استان مرکزی گفته است که "ساعتی پیش در عملیات موفق پلیسی در شهر اراک، قاتل فراری جنایت امروز دستگیر شد."

به گفته مقامات محلی، صبح روز چهارشنبه فردی مسلح به اسلحه کلاشنیکف وارد دو خانه مسکونی در شهر اراک شد و به شلیک گلوله به سوی ساکنان پرداخت.

خبرگزاری ایسنا به نقل از حسینی طاهری، دادستان اراک گفته است که انگیزه قتل اختلاف بین خانواده‌ها بوده که سابقه آن به قبل باز می‌گردد. وی گفته است عامل تیراندازی سال گذشته به اتهام ایراد صدمه بدنی در جریان یک نزاع دستگیر و زندانی شد و پس از یک سال، روز گذشته با قرار وثیقه دویست میلیون تومان آزاد شده بود.

وی افزوده است که اختلاف بین دو خانواده در طول ماه‌های گذشته و هنگام زندانی بودن ضارب ادامه داشته و به گفته خانواده فرد ضارب، پدر او به دلیل فشار ناشی از این اختلاف در این مدت درگذشت.

ضارب صبح روز چهارشنبه با اسلحه کلاشنیکف به سراغ خانواده‌ای رفت که سال گذشته به عنوان شاهد، با پلیس همکاری کرده و باعث دستگیری او شده بودند و با شلیک گلوله، چهارتن از اعضای این خانواده را به قتل ‌رساند. او سپس به خانه مسکونی خانواده‌ای رفت که با آنان سابقه نزاع داشت و در آنجا به سوی ساکنان خانه تیراندازی کرد.

حق نشر عکس ISNA
Image caption خودرو پلیس در برابر یکی از دو خانه محل وقوع تیراندازی - تلاش پلیس برای دستگیری ضارب ادامه دارد

شمار زخمی‌ها نیز دو تا چهار نفر گزارش شده است.

دادستان اراک گفته است که ضارب ٢٦ ساله متواری است و تلاش ماموران پلیس برای بازداشت او ادامه دارد. ظاهرا این فرد همچنان مسلح است.

پیشتر به نقل از فرمانده نیروی انتظامی استان مرکزی گزارش شده بود که دو نفر در این حادثه دست داشته‌اند که خودرو متعلق به یکی از این دو نفر در یکی از محله‌های اراک کشف و یکی از آنان نیز دستگیر شده است و تلاش برای بازداشت فرد دیگر ادامه دارد. به گفته او، فرد ضارب با کمک برادرش تیراندازی روز چهارشنبه را طراحی و اجرا کرد.

به گفته فرمانده نیروی انتظامی استان، که یکی از کشته‌شدگان این تیراندازی از ماموران انتظامی بود اما هنگام وقوع حادثه، در ماموریت نبود. وی عضو یکی از خانواده‌های درگیر بوده است.

براساس برخی گزارش‌ها، برادر ضارب به ظن معاونت در جرم بازداشت شده است.

موضوعات مرتبط