نتانیاهو: ما دوست مردم ایران هستیم

حق نشر عکس Youtube/IsraeliPM
Image caption پیام آقای نتانیاهو در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، در پیامی ویدئویی گفته است که اسرائیل بین حکومت ایران و مردم این کشور تفاوت قائل است و خود را دوست مردم ایران می‌داند نه دشمن. او می‌گوید خواسته پیش از ملاقات با دونالد ترامپ با مردم ایران صحبت کند.

نخست وزیر اسرائیل با بیان انتقادهایی درباره سانسور، نقض حقوق بشر و عدم آزادی انتخابات در ایران گفته است که حکومت ایران با شعار نابودی اسرائیل به دنبال "نهادینه کردن خصومت" است.

بنیامین نتانیاهو همچنین حکومت ایران را متهم کرد که "پول فقیران ایران را می‌دزدد تا خرج حمایت از قاتلی مثل بشار اسد بکند."

آقای نتانیاهو می‌گوید گفته در سال‌های اخیر بارها درباره حکومت ایران صحبت کرده ولی به اندازه کافی درباره مردم و خطاب به مردم این کشور حرف نزده است و حال می‌خواهد پیش از مذاکره با دونالد ترامپ درباره "شیوه مقابله با تهدید رژیم ایران" با مردم ایران سخن بگوید.

او ابراز امیدواری کرده که مردم ایران و اسرائیل بتوانند آزادانه به شهرهای این دو کشور سفر کنند.

این پیام آقای نتانیاهو در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده و واکنش‌های مخالف و موافقی را از طرف کاربران ایرانی به دنبال داشته است.

بنیامین نتانیاهو منتقد سرسخت مذاکرات هسته‌ای ایران و قدرت‌های جهانی و توافق به دست آمده بود تا جایی که اظهارات و اقداماتش به سردی کم‌سابقه‌ای در روابط واشنگتن-تل‌آویو منجر شد.

دونالد ترامپ هم توافق هسته‌ای را یکی از "بدترین توافق‌های تاریخ" خوانده و خواهان بازنگری در آن شده است.

ایران مذاکره درباره توافق هسته‌ای را رد کرده است.

برخی از مقام‌های آمریکایی و اسرائیلی هم به آقایان ترامپ و نتانیاهو توصیه کرده‌اند که توافق موجود را به هم نزنند.