پیکرهای تازه ای در پلاسکو کشف شد؛ تعویق مراسم تشییع آتش‌نشان‌ها

حق نشر عکس Tasnim
Image caption پیکر هفت آتش نشان دیگر امروز از زیر آوار بیرون کشیده شد

ساعاتی پس از اعلام کشف اجساد تازه از زیر آوار ساختمان پلاسکو که هفته پیش در تهران فرویخت، اعلام شد که مراسم تشییع پیکر آتش‌نشان‌هایی که در این حادثه کشته شده‌اند، با رضایت خانواده آنها به تعویق افتاده است.

این مراسم قرار بود فردا پنج شنبه در تهران برگزار شود اما به نظر می‌رسد که کشف اجساد تازه از زیر آوار ساختمان پلاسکو، و افزایش تعداد کشته‌ها باعث تعویق مراسم روز پنجشنبه شده است.

در جریان هفتمین روز آواربرداری در محل ساختمان فروریخته پلاسکو، امروز اجساد تعدادی از آتش‌نشان‌ دیگر که زیر آوار مانده بودند کشف شده است. خبرگزاری های ایلنا و ایرنا تعداد اجساد کشف امروز را ۷ پیکر عنوان کرده اند.

ساختمان پلاسکو پنجشنبه هفته گذشته در ساعات اول صبح دچار حریق شد و چند ساعت پس از آن با گسترش حریق در حالی که آتش‌نشانان مشغول به کار بودند، فرویخت.

Image caption صفحه اول امروز روزنامه همشهری وابسته به شهرداری تهران از مردم برای شرکت در مراسم تشییع کشته شدگان در ساختمان پلاسکو دعوت کرده بود

مقام‌های رسمی می‌گویند که خانواده تعداد بیشتری از آتش نشان ها و افراد شاغل در ساختمان پلاسکو با مراجعه به پلیس اعلام مفقودی کرده‌اند و احتمال دارد افراد بیشتری زیرآوار مانده باشند.

درباره فروریختن پلاسکو:

عملیات یافتن افراد در زیر آوار همچنان ادامه دارد و بنابر گزارش رسانه‌ها، هنوز در بخش هایی از زیر آوار حرارت و آتش وجود دارد.