بعد از ریاست هیات موسس، ولایتی به ریاست هیات امنای دانشگاه آزاد هم رسید

حق نشر عکس Mehr
Image caption رهبر ایران پیشتر با صدور حکمی علی‌اکبر ولایتی را به عنوان رییس جدید هیات موسس دانشگاه آزاد منصوب کرده بود

اعضای هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی، به اتفاق آرا علی اکبر ولایتی را به عنوان رئیس جدید هیات امنای این دانشگاه منصوب کردند.

به گزارش خبرگزاری آنا، وابسته به دانشگاه آزاد، این رای گیری در جلسه امروز چهارشنبه ۱۳ بهمن هیات امنا انجام شده که نخستین جلسه آن بعد از درگذشت اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس سابق هیات امنا بوده است.

رهبر ایران در اول بهمن، با صدور حکمی علی‌اکبر ولایتی را به عنوان رئیس جدید هیات موسس دانشگاه آزاد منصوب کرده بود. اکبر هاشمی رفسنجانی تا زمان درگذشت، علاوه بر ریاست هیات امنا، ریاست هیات موسس را نیز به عهده داشت.

آیت‌الله خامنه‌ای در حکم آقای ولایتی خواستار همکاری اعضای هیات موسس و هیات امنا و شورای عالی انقلاب فرهنگی برای تکمیل اعضای هیات موسس و هیات امنا شده و گفته بود که در این مورد "انتظار جدی" دارد.

علی اکبر ولایتی تا قبل از سال ۱۳۸۹ عضو هیات موسس نبود، اما در آن سال، او و سه نفر دیگر به اعضای این هیات اضافه شدند.

بیشتر بخوانید: روایت یک دهه دخالت آیت الله خامنه یا در دانشگاه آزاد

دانشگاه آزاد اسلامی دارای هیات موسس، هیات امنا و رئیس است. با دستور رهبر ایران در سال ۱۳۸۹ اساسنامه دانشگاه آزاد و در نهایت رییس آن تغییر کرد.

در پی این تغییرات، فرهاد دانشجو از نزدیکان دولت محمود احمدی نژاد به جای عبدالله جاسبی از حامیان اکبر هاشمی رفسنجانی ریاست دانشگاه آزاد رسید.

با روی کار آمدن دولت حسن روحانی، آقای دانشجو برکنار و حمید میرزاده از حامیان آقای هاشمی رفسنجانی به ریاست این دانشگاه رسید.

به گزارش خبرگزاری آنا در جلسه امروز هیات امنا، اعضای این هیات بر "حمایت همه جانبه خود" از استمرار ریاست حمید میرزاده بر دانشگاه آزاد تاکید کرده اند.

موضوعات مرتبط