سقوط بهمن در جاده هراز؛ سه نفر کشته، تعدادی ناپدید

حق نشر عکس Tasnimnews
Image caption سقوط بهمن در جاده هراز خسارات و تلفاتی برجای گذاشته است

تعدادی خودرو و سرنشینان آنها در اثر فرود آمدن بهمن در جاده هراز در شمال ایران زیر برف گرفتار شده‌اند.

روز جمعه، ١٥ بهمن (٣ فوریه)، خبرگزاری ایسنا به نقل از اسماعیل نجار، رئیس سازمان مدیریت بحران کشور، گزارش کرد که برآورد شده است که در اثر سقوط بهمن در منطقه مبارک آباد آبعلی دو دستگاه کامیون و چهار دستگاه خودرو سواری در زیر برف مانده‌اند. وی گفته است که تا کنون سه جسد و یک نفر زنده از زیر بهمن بیرون آورده شده است.

رئیس اداره راه و شهرسازی رودهن و پردیس یکی از افرادی است که جان خود را از دست داده است.

در مورد احتمال باقی ماندن افرادی در زیر برف و تلاش برای نجات آنها، وی گفت که براساس اطلاعاتی که دریافت کرده، به نظر می‌رسد که اکثر خودروهایی که زیر برف مانده تک سرنشین بوده‌اند و در نتیجه، حداقل دو نفر دیگر هنوز زیر بهمن هستند و عملیات تیم‌های امدادی و سگ های زنده‌یاب برای نجات آنان ادامه دارد.

وی گفت که در اثر این حادثه، ۵۸۰۰ نفر اسکان اضطراری داده شده‌اند که از آن میان ۳۰۰ تن در آبعلی، ۱۰۰۰نفر در محدود دماوند و بقیه در فیروزکوه هستند. برق منطقه که قبلا قطع شده بود وصل شده است.

رئیس سازمان مدیریت بحران افزود که جاده فیروزکوه بازگشایی شده،اما هشدار داد که احتمال سقوط بهمن در محور هراز وجود دارد.

با توجه به وضعیت هوا، وزارت کشور به مردم توصیه کرده است از انجام سفرهای غیرضروری در راه‌های کوهستانی و سردسیر خودداری ورزند و در سفرهای خود، تجهیزات زمستانی همراه داشته باشند.

اسماعیل نجار از مسافران خواست قبل از انجام سفر، اطلاعات لازم را از مراکز پلیس راه دریافت و به توصیه پلیس عمل کنند و افزود که پلیس راه در مورد سقوط بهمن در جاده هراز هشدار داده بود.

وی گفت که حدود بیست استان کشور با بارش برف و برودت هوا مواجه‌اند، اما تا کنون به استثنای جاده هراز، بارش برف سنگین مشکلی در استان‌های دیگر ایجاد نکرده است.

موضوعات مرتبط