نماینده آیت‌الله خامنه‌ای در خراسان جنوبی از تحصن علیه استاندار حمایت کرد

اعتراض روحانی‌ها و طلبه‌های بیرجند به استاندار خراسان جنوبی حق نشر عکس Tasnim

علیرضا عبادی، نماینده آیت‌الله علی خامنه‌ای در استان خراسان جنوبی، از تحصن روحانی‌ها و طلبه‌های این استان علیه استاندار خراسان جنوبی حمایت کرده است.

معترضان می‌گویند علی اکبر پرویزی، استاندار، با اظهارنظر درباره رقص زنان و مردان "حرف‌های ضد دین" زده و باید برکنار شود.

به گزارش مهر نماینده رهبر در خراسان جنوبی با حمایت از تحصن معترضان، از مردم این استان خواسته با "صبر و استقامت بر مواضع به حق ائمه محترم جمعه و روحانیون انقلابی استان استوار" باشند.

خبرگزاری‌های ایران می‌گویند امام‌ جمعه‌های خراسان جنوبی در اعتراض به استاندار امروز، جمعه ٢٠ اسفند، نماز جمعه نخوانده و امام جمعه‌های موقت به جای آنها نماز را برگزار کرده‌اند.

اعتراض روحانی‌ها در خراسان جنوبی به حرف‌های استاندار درباره رقص زنان و مردان است. امروز خبرگزاری فارس از قول آیت‌الله حسین وحید خراسانی نوشت که او نیز از معترضان حمایت می‌کند.

علی اکبر پرویزی، استاندار خراسان جنوبی، چند هفته پیش گفته بود: "در خراسان شمالی که مراسم سنتی برگزار می شود، زنان می‌رقصند، مردان می‌رقصند. اماکنی هم وجود دارد که خیلی به اسلام و مسلمین لطمه وارد نمی‌شود."

حق نشر عکس sko.ir
Image caption علی اکبر پرویزی استاندار خراسان جنوبی

پیش از این استانداری خراسان جنوبی توصیح داده که منظور آقای پرویزی "حرکات موزون سنتی" زنان و مردان به طور جداگانه بوده است.

در روزهای گذشته شماری از روحانی‌ها و طلبه‌های خراسان جنوبی علیه او تحصن کرده‌اند.

آقای پرویزی از جمله گفته بود: "اجازه نخواهم داد هیچ فرد یا گروهی با رفتارهای فراقانونی مانع فعالیت‌های گروه‌های هنری شود."

در ماه‌های گذشته در برخی استان‌های ایران جنجال‌هایی بر سر برگزاری کنسرت‌ها بروز کرده است.

موضوعات مرتبط