جهانگیری به انتقادها از عملکرد دولت در 'اقتصاد مقاومتی' پاسخ داد

حق نشر عکس NASim
Image caption آیت‌الله خامنه‌ای اسحاق جهانگیری را چهره کلیدی اقتصاد مقاومتی توصیف کرده است

معاون اول حسن روحانی در نامه‌ای به احمد جنتی، رییس مجلس خبرگان، از اظهارات او درباره "گزارش ندادن دولت و اجرا نشدن اقتصاد مقاومتی" انتقاد کرده و تلویحا گفته است به نماینده دولت فرصت داده نشده در اجلاسیه خبرگان توضیح بدهد.

احمد جنتی در اجلاس خبرگان، دولت را به گزارش ندادن و کوتاهی در زمینه اقتصاد مقاومتی متهم کرده بود. انتقادی که رییس دولت هم به آن واکنش نشان داد. بیشتر اینجا بخوانید.

اسحاق جهانگیری، رییس ستاد اقتصاد مقاومتی در این نامه خطاب به آقای جنتی گفته کسانی دولت را "استیضاح" می‌کنند که باید در این زمینه در مقابل مردم و رهبر پاسخگوی اقدامات خود باشند و توضیح بدهند که درباره اقتصاد مقاومتی چه کرده‌اند.

در همین رابطه

پخش این فایل در دستگاه شما پشتیبانی نمی شود.
انتقاد رهبر ایران از دولت

اسحاق جهانگیری، خطاب به احمد جنتی، رییس مجلس خبرگان رهبری، نوشته است: "انتظار بود در اجلاسیه‌ای که به این موضوع مهم و از جمله معیشت مردم پرداخته می‌شود، این امکان برای متولیان اجرایی فراهم می‌شد تا گزارشی را به استحضار خبرگان محترم برسانند. اینجانب با آگاهی از دستور جلسه اخیر از طریق معاون امور مجلس رییس جمهور، برای حضور در اجلاس و پاسخگویی به نمایندگان محترم اعلام آمادگی کردم که به قرار اطلاع در این اجلاسیه میسر نشد."

احمد جنتی، دبیر شورای نگهبان و رئیس مجلس خبرگان رهبری در اجلاس سالانه خبرگان خطاب به حسن روحانی درباره اقتصاد مقاومتی گفته بود: "اگر کارهایی شده بگویید تا مردم خوشحال شوند، اگر نشده از مردم عذرخواهی کنید و بگویید چرا کاری نشده است."

اسحاق جهانگیری، رییس ستاد اقتصاد مقاومتی، در نامه به آقای جنتی گفته که طبق گزارش‌های میدانی اقتصاد ایران در پایان سال ۱۳۹۵ در مقایسه با سال‌های قبل "مقاومتی‌تر" شده است.

او گفته دولت آمادگی ارایه گزارش دقیق و تفصیلی را در این زمینه دارد.

پیش‌تر حسن روحانی، رییس جمهور ایران هم به انتقادهای آقای جنتی پاسخ داده و گفته بود: "ما پیروز اقتصاد مقاومتی هستیم چون یک ملت بزرگ و یک دولت کارآمد و یک رهبری فرهیخته و آگاه وجود دارد؛ ما در اقتصاد مقاومتی شکست می‌خوریم؟ از این سوال بدتر نمی‌شود." بیشتر اینجا بخوانید.

اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس جمهور ایران و رییس ستاد اقتصاد مقاومتی است. رهبر ایران اوایل امسال او را شخصی توصیف کرد که "نقش ویژه ای برای فرماندهی قرارگاه اقتصاد مقاومتی" دارد.

اقتصاد مقاومتی اصطلاح آیت‌الله علی خامنه‌ای است که بر آن تاکید بسیار دارد و ظاهرا منظور کاهش وابستگی اقتصاد ایران به معاملات خارجی است.