آیت‌الله خامنه‌ای: عملکرد مسئولان در سال ۹۵ با انتظارات فاصله زیادی داشت

علی خامنه‌ای حق نشر عکس khamenei.ir
Image caption آقای خامنه‌ای می‌گوید در سال گذشته "کارهای خوبی" هم انجام شده است

آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، در پیامی به مناسبت سال نوی خورشیدی گفته است که اقدام‌های مسئولان حکومتی در سال ۱۳۹۵ با آنچه مردم ایران و رهبری جمهوری اسلامی انتظار داشتند "فاصله زیادی" داشته است.

آقای خامنه‌ای گفته است: "کارهای خوبی هم خوشبختانه انجام گرفت که گزارش آن را به ما دادند؛ لکن آنچه انجام گرفته است، با آنچه مورد انتظار مردم و مورد انتظار ما است، فاصله‌ی زیادی دارد."

رهبر ایران گفته است که مسئولان دولت ایران باید در سال جدید برای تحقق "اقتصاد مقاومتی" سیاست‌های خود را بر تقویت تولید داخلی و اشتغال‌زایی متمرکز کنند.

آقای خامنه‌ای و شماری از مقام‌های محافظه‌کار در هفته‌های اخیر از دولت حسن روحانی برای متحقق نکردن "اقتصاد مقاومتی" انتقاد کرده‌‎اند. اما آقای روحانی در پیام نوروزی خود از عملکرد دولتش در زمینه "اقتصاد مقاومتی" دفاع کرده است.

حسن روحانی در پیام خود با ذکر آمار از "رشد اقتصادی در سال اقتصاد مقاومتی" ستایش کرده و به ویژه از مهندسان، کارگران و مدیران نقتی برای افزایش تولید و صادرات نفت ایران تشکر کرده است.

حق نشر عکس President.ir
Image caption آقای روحانی مثل سال گذشته به جای ماهی در تنگ آب نارنج گذاشته است

آقای روحانی در حالی آمار اقتصادی مثبت را در پیام نوروزی ارائه کرده که رهبر ایران در پیام نوروزی‌اش گفته است: "بعضی از شاخص‌ها و آمارهایی که ارائه می‌شود از مقامات مسئول، آمارهای مثبتی است. بعضی هم که از طرف خود مسئولین ارائه می‌شود، آمارهای منفی است؛ اینها را در مجموع بایستی مشاهده کرد."

حسن روحانی اظهار امیدواری کرده که انتخابات سال ۱۳۹۶ "با مشارکت حداکثری، رقابت سالم و انتخابات قانونی" برگزار شود.

آقای روحانی در سخنان دیگری که عصر دوشنبه بیان کرده باز هم از عملکرد دولت خود دفاع کرده و گفته است: "دولت یازدهم افتخار می‌کند که راه درستی را انتخاب کرده است. این راه هنوز به نهایت نرسیده است. دولت بعدی نیز نمی تواند مشکلات را به پایان برساند. در واقع ۱۰ دولت بعدی نیز نخواهند توانست همه مشکلات را حل کنند."