وزارت خارجه ایران به آمریکا: کشورهای منطقه را به قطع ارتباط با تروریسم موظف کنید

حق نشر عکس Mehr

بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت خارجه ایران در واکنش به سخنان روز گذشته جیمز ماتیس، وزیر دفاع آمریکا گفت که این کشور به جای "متهم کردن ایران" کشورهای "حامی تروریسم" در منطقه را خطاب قرار دهد.

سخنگوی وزارت خارجه ایران خطاب به وزیر دفاع آمریکا گفت: "به جای متهم کردن بی‌جا و مغرضانه ایران، برخی کشورهای دوست و نزدیک خود در منطقه را که حمایت‌های گسترده آنها از گروه‌های تروریستی آشکار است، به قطع و توقف حمایت‌های مالی، فکری و تسلیحاتی از این گروه‌ها موظف کنید."

وزیر دفاع آمریکا روز گذشته، جمعه ۳۱ مارس (۱۱ فروردین) از ایران به عنوان "صادرکننده تروریسم" نام برد که همچنان از فعالیت‌های پیکارجویان حمایت مالی می‌کند.

سخنگوی وزارت خارجه ایران همچنین گفت که "به اعتقاد جمهوری اسلامی ایران یکی از دلایل عدم موفقیت در اقدامات بین المللی در مبارزه با تروریسم، دادن آدرس‌های اشتباه و غلط در مورد ریشه‌ها و منابع مالی و فکری تروریسم و انحراف افکارعمومی بین المللی از کشورهای اصلی حامی تروریسم است".

حق نشر عکس AFP

وزیر دفاع آمریکا: رفتار ایران تغییری نکرده

نامزد ترامپ برای وزرات دفاع آمریکا درباره ایران چه می‌گوید

آقای ماتیس که به بریتانیا سفر کرده درپاسخ به سوالی درباره اظهارنظر سال ۲۰۱۲ او مبنی بر این که "سه تهدید" عمده علیه آمریکا "ایران، ایران، ایران" هستند، به خبرنگاران گفت که رفتار ایران از آن زمان تغییری نکرده است.

ژنرال جیمز ماتیس از منتقدان دیرینه حکومت ایران است.

موضوعات مرتبط