دبیرکل جبهه پایداری: صالح اگر برای اصلح کنار نرود خائن است

حق نشر عکس .
Image caption اظهارات اخیر دبیرکل جبهه پایداری، همزمان با اعلام نام ابراهیم رئیسی از سوی این تشکل به عنوان "نامزد اصلح" صورت گرفته است

مرتضی آقا تهرانی، دبیرکل جبهه پایداری انقلاب اسلامی، در اظهارنظری در مورد کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری ایران گفت: "صالح اگر برای اصلح کنار نرود خائن است."

اظهارات دبیرکل این تشکل اصولگرا همزمان با اعلام نام ابراهیم رئیسی از سوی جبهه پایداری به عنوان "نامزد اصلح" صورت گرفته است.

مرتضی آقاتهرانی امروز چهارشنبه ۱۳ اردیبهشت تاکید کرد که وقتی "چند نفر صالح در برابر هم قرار می‌گیرند، اصلح را باید به میدان کشید". به نظر می رسد منظور دبیرکل جبهه پایداری از کاندیداهای "صالح" دیگر که باید به نفع آقای رئیسی کناره گیری کنند، محمدباقر قالیباف و مصطفی میرسلیم دو نامزد دیگر اصولگرای انتخابات باشند.

جبهه پایداری انقلاب اسلامی، که از سیاستمداران نزدیک به محمدتقی مصباح یزدی تشکیل شده است، با انتشار بیانیه‌ای رسما از آقای رئیسی در انتخابات ریاست جمهوری ایران حمایت کرده است.

این تشکل، ۳۰ فروردین نیز با صدور بیانیه ای با امضای "شورای مرکزی جبهه پایداری" از ابراهیم رئیسی حمایت کرده بود. با وجود این، ساعاتی بعد از انتشار آن بیانیه، مرتضی آقاتهرانی اعلام کرد: "پایداری فعلا از هیچ گزینه‌ای به شکل رسمی اعلام حمایت نکرده است."

وی بدون توضیح بیشتر در مورد بیانه ای که قبلا منتشر شده بود گفت: "ما در زمان مناسب، فرد اصلح را با صدور بیانیه‌ای معرفی خواهیم کرد."

اعلام حمایت امروز جبهه پایداری از ابراهیم رئیسی، پس از آن صورت گرفته که جامعه مدرسین حوزه علمیه قم نیز با صدور اطلاعیه ای آقای رئیسی را "نامزد اصلح" دانسته است.

همچنین، حسین ابراهیمی، عضو جامعه روحانیت مبارز، اعلام کرده است: "در جلسه آخر جامعه روحانیت مبارز تصمیم نهایی بر این شد که در انتخابات آتی ریاست جمهوری از حجت الاسلام رئیسی حمایت کنیم."

با این حال، هنوز جامعه روحانیت مبارز به طور رسمی در مورد نامزد مورد حمایت خود در انتخابات ریاست جمهوری اعلام موضع نکرده است.

ابراهیم رئیسی و محمدباقر قالیباف، هر دو به نمایندگی از جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی (جمنا) در انتخابات حضور یافته اند. این جبهه، مهمترین ائتلاف انتخاباتی تشکل های اصولگرای ایران در انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۹۶ است.

هنوز مشخص نیست که این دو کاندیدای اصولگرا، در انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۹۶ با همدیگر رقابت می کنند یا اینکه یکی به نفع دیگری کنار می رود.