جامعه روحانیت مبارز از ابراهیم رئیسی حمایت کرد

حق نشر عکس Raisi.ir
Image caption پیش از اعلام حمایت جامعه روحانیت مبارز، جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و جبهه پایداری نیز با صدور اطلاعیه های جداگانه ای آقای رئیسی را "نامزد اصلح" دانسته بودند

به دنبال حمایت جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و جبهه پایداری، جامعه روحانیت مبارز هم به حمایت از کاندیداتوری ابراهیم رئیسی در انتخابات ریاست‌جمهوری ایران پرداخت.

این تشکل اصولگرا، با صدور بیانه ای رسمی اعلام کرد: "با توجه به بیانیه جامعه محترم مدرسین حوزه علمیه قم در حمایت از جناب حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی به عنوان کاندیدای ریاست جمهوری دوره دوازدهم، بدین‌وسیله مصوبه شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز در حمایت از ایشان یعنی حضرت حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی اعلام می‌شود."

هفته پیش حسین ابراهیمی، عضو جامعه روحانیت مبارز، اعلام کرده بود که اعضای این تشکل تصمیم گرفته اند از ابراهیم رئیسی حمایت کنند، اما تا امروز، بیانیه رسمی جامعه روحانیت مبارز در حمایت از آقای رئیسی منتشر نشده بود.

تقریبا همزمان با اظهارات آقای ابراهیمی، جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و جبهه پایداری نیز با صدور اطلاعیه های جداگانه ای آقای رئیسی را "نامزد اصلح" دانسته بودند.

چهارشنبه گذشته مرتضی آقا تهرانی، دبیرکل جبهه پایداری انقلاب اسلامی نزدیک به محمدتقی مصباح یزدی، در اظهارنظری در مورد کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری ایران گفت: "صالح اگر برای اصلح کنار نرود خائن است."

مرتضی آقاتهرانی افزود که وقتی "چند نفر صالح در برابر هم قرار می‌گیرند، اصلح را باید به میدان کشید". به نظر می رسید منظور دبیرکل جبهه پایداری از کاندیداهای "صالح" دیگر که باید به نفع آقای رئیسی کناره گیری کنند، محمدباقر قالیباف و مصطفی میرسلیم دو نامزد دیگر اصولگرای انتخابات باشند.

ابراهیم رئیسی و محمدباقر قالیباف، هر دو به نمایندگی از جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی (جمنا) در انتخابات حضور یافته اند. این جبهه، مهمترین ائتلاف انتخاباتی تشکل های اصولگرای ایران در انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۹۶ است.

هنوز مشخص نیست که این دو کاندیدای اصولگرا، در انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۹۶ با همدیگر رقابت می کنند یا اینکه یکی به نفع دیگری کنار می رود.