تعداد کشته‌های معدن یورت به بیش از چهل نفر رسید

آوار برداری حق نشر عکس Tasnimnews
Image caption به گفته مقامات مسئول آواربرداری برای یافتن اجساد قریانیان احتمالی دیگر ادامه دارد

به گزارش منابع خبری ایران شمار کشته شدگان انفجار در معدن یورت آزادشهر استان گلستان از ۴۰ نفر بیشتر شده است.

روز سه شنبه، ١٩ اردیبهشت، خبرگزاری صدا و سیما به نقل از معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گلستان گزارش کرد که پیکر هفت معدنچی دیگر در محل انفجار یافت شده است. خبرگزاری تسنیم نیز به نقل از رئیس سازمان مدیریت بحران کشور از کشف اجساد شش تن دیگراز معدن‌کاران خبر داده و گفته است که این اجساد برای تعیین هویت تحویل پزشک قانونی شده‌اند.

وی گفته است که احتمال دارد اجساد دو نفر دیگر همچنان زیر آوار مانده باشد.

پس از حادثه انفجار، وزیر کار کشته شدن سی و پنج معدن کار را تایید کرده بود که به این ترتیب، آمار قربانیان این حادثه به ۴۲ نفر رسیده است.

رئیس سازمان مدیریت بحران گفته است که ابتدا تصور می شد که تعداد کشته شدگان ۳۵ نفر باشد اما با آواربرداری، اجساد بیشتری یافت شده است. وی افزوده است که آواربرداری و جستجو ادامه دارد.

بعد از ظهر چهارشنبه هفته گذشته انفجاری در معدن زغال سنگ زمستان یورت آزاد شهر روی داد که در نتیجه آن، شماری از معدنچیان کشته و تعداد دیگری زخمی شدند. این معدن در حدود ٩٠ کیلومتری شهر گرگان، مرکز استان گلستان واقع شده و به گزارش تسنیم، حدود ۵۰۰ کارگر در آن مشغول به کار بوده‌اند.

وزارت صنعت، معدن و تجارت کمیته ویژه‌‎ای را برای تحقیق پیرامون علت وقوع انفجار تعیین کرده است و به گزارش ایسنا، به این کمیته یک هفته فرصت داده شده است تا گزارش خود را تکمیل کند و ارائه دهد.

موضوعات مرتبط