اژه‌ای: ۶۰ مدیر دولتی و اجرایی تخلف انتخاباتی داشته‌اند

محسنی اژه‌ای حق نشر عکس Mizan
Image caption آقای اژه‌ای دو روز پیش هم به برخی اظهارات حسن روحانی پاسخ داد

غلامحسین محسنی اژه‌ای، معاون اول و سخنگوی قوه قضاییه ایران، برخی مدیران دولت را به "تخلفات انتخاباتی" متهم کرده و گفته است که در این رابطه برخی احضار شده و ضمن تحقیق از آنها "تذکرات لازم" به ایشان داده شده است.

آقای اژه‌ای گفته است: "بیش از ۶۰ نفر از مدیران دولتی و اجرایی اعم از استانداران، فرمانداران، بخشداران و روسای ادارات دولتی تخلفات انتخاباتی داشته‌اند." به گفته او شمار تخلف‌های دهیاران "بسیار بالا است".

سخنگوی قوه قضاییه همچنین از دو مورد بازداشت خبر داده و گفته است "یکی از ستادهای انتخاباتی برای اینکه اسناد و مدارکی علیه رقیب خود به دست بیاورد از بعضی از افراد خواسته بود از سازمان خود اسنادی را سرقت کنند" که به گفته آقای اژه‌ای این افراد بازداشت شده‌اند.

آقای اژه‌ای دو روز پیش هم به برخی اظهارات حسن روحانی پاسخ داد.

دو جناح سیاسی ایران متقابلا یکدیگر را به سوءاستفاده از امکانات عمومی در تبلیغات انتخاباتی متهم کرده‌اند.

از طرفی محافظه‌کاران می‌گویند دولت و مقام‌های دولتی در آستانه انتخابات اقداماتی را برای جلب رای انجام داده‌اند، از طرف دیگر حسن روحانی "نهادهای انقلابی و امنیتی" را به جانبداری از ابراهیم رئیسی متهم کرده است.

غلامحسین محسنی اژه‌ای امروز به مدیران دولتی و دیگر مقام‌های وابسته به دستگاه‌های حکومتی هشدار داده است که "بیش از حد متعارف حرکتی نداشته باشند. روز انتخابات تمام می‌شود و بعد گرفتاری‌ها می‌ماند و فردا این‌ها هستند که تخلف کرده‌اند."

آقای اژه‌ای خطاب به آنها گفته است: "اگر می‌خواهند ریسک کنند و خلاف قانون عمل نمایند به فکر خانواده‎‌هایشان باشند و فردا دیگر توقع و انتظاری نداشته باشند. چراکه قوه قضائیه مصمم است با هر تخلفی از هر رده‌ای اعم از استاندار، فرماندار، دهیار و... برخورد کند."

سخنگوی قوه قضاییه جزئیات بیشتری درباره تخلف استانداران و دیگر مقام‌های دولتی و حکومتی ارائه نکرده است.

هفته گذشته خبرگزاری فارس در گزارشی مدعی شد که پست بانک ایران در آستانه انتخابات ۱۰ میلیون تومان وام با بهره پایین به دهیاران داده، که خبرگزاری فارس این اقدام را "انتخاباتی" دانست.

موضوعات مرتبط