وزارت اطلاعات ایران: روز قدس وابستگان داعش را دستگیر کردیم

حق نشر عکس .
Image caption وزارت اطلاعات می گوید از دستگیرشدگان کمربند انتحاری" و "مواد پیش‌ساز بمب" کشف شده است

وزارت اطلاعات ایران اعلام کرد که اعضای "یک گروه تروریستی وابسته به داعش را که قصد انجام اقدامات تروریستی داشته"‌ بازداشت کرده‌ است.

در اطلاعیه‌ای که این وزارتخانه امروز شنبه ۳ تیر منتشر کرده آمده که زمان دستگیری این افراد دیروز جمعه (همزمان با "روز قدس") بوده و دستگیرشدگان قصد انجام عملیات را در "استان‌های عمقی و شهرهای مذهبی کشور" داشته اند.

وزارت اطلاعات توضیح بیشتری در مورد تعداد بازداشت شدگان یا شهرها و استان هایی که قرار بوده در آنها عملیات انجام دهند نداده است.

این وزارتخانه همچنین تاکید کرده که از دستگیرشدگان، مقدار قابل توجهی اسلحه از جمله "سه کمربند انتحاری" و "مواد پیش‌ساز بمب" کشف شده است.

ده روز پیش هم محمود علوی وزیر اطلاعات ایران گفت که در جریان "انهدام یک تیم تروریستی" در چابهار، ۲ عضو آن کشته و ۵ نفر دیگر زخمی شده اند. وی همزمان بدون توضیح بیشتر، از شناسایی و انهدام "یک تیم تروریستی در کردستان" خبر داد.

آقای علوی عربستان سعودی را "اسپانسر تیم‌های تروریستی" دانست و افزود: "اخبار داریم نفرات زیادی از کشورهای همسایه به مزدوری رفته اند تا در ایران دست به عملیات انتحاری بزنند."

روز ۱۷ خرداد، ۵ مهاجم به داخل مجلس ایران و آرامگاه آیت‌الله خمینی هجوم بردند که بر اثر حملات آنها، ۱۷ نفر کشته و بیش از ۵۰ نفر زخمی شدند.

ساعتی پس از حملات تهران، داعش در سایت خبری خود "اعماق" مسئولیت این حملات را برعهده گرفت.

در واکنش به این حمله، سپاه پاسداران دوشنبه هفته پیش اعلام کرد مقرهای داعش را در دیرالزور سوریه هدف حمله موشکی قرار داده است.