چرا مشاور روحانی دست جنتی را بوسید؟

انتشار عکس بوسیدن دست احمد جنتی واکنش‌های گسترده‌ای داشته است حق نشر عکس TASNIM
Image caption انتشار عکس بوسیدن دست احمد جنتی واکنش‌های گسترده‌ای داشته است

حسام‌الدین آشنا٬ مشاور رئیس‌جمهور ایران٬ درباره بوسیدن دست احمد جنتی٬ دبیر شورای نگهبان٬ در تلگرام خود توضیحاتی داده است.

آقای آشنا عکس بوسیدن دست آقای جنتی را بازنشر کرده و زیر آن نوشته است: "می‌توان حرمت استادان را نگاه داشت ولی از مواضع خود کوتاه نیامد."

این عکس را خبرگزاری تسنیم از مراسم درگذشت سکینه ریخته‌گرزاده٬ همسر امام جمعه مشهد٬ منتشر کرده که دیروز یکشنبه ۱۱ تیر در دانشگاه امام صادق تهران برگزار شد.

انتشار عکس در فضای مجازی از شب گذشته باعث واکنش‌های زیادی شده از اعلام انزجار تا دفاع از تلاش مشاور حسن روحانی برای نزدیک شدن به مخالفان و مصالحه. البته بیشتر واکنش‌ها انتقاد از رفتار آقای آشنا بوده است.

در کانال تلگرام منسوب به حسام‌الدین آشنا٬ ابتدا در توضیح عکس به سخنان رئیس‌جمهور ایران اشاره شده بود: "روحانی در ایام انتخابات در تبریز گفت که ما همه می‌توانیم با وحدت و اتحاد و همبستگی و آرامش، با کمک رهبر عزیز و فرهیخته‌ای که من حاضرم برای برخی امور ده‌ها بار دست ایشان را ببوسم، مشکلات را حل کنیم."

بیشتر بخوانید:

بعد از ساعتی این توضیح حذف شد و توضیح جدیدی جای آن را گرفت که درباره "احترام" استادان بود.

حسام‌الدین آشنا٬ مشاور حسن روحانی و سرپرست مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری٬ حضور فعالی در توییتر و سایر شبکه‌های اجتماعی دارد. او روحانی دانش‌آموخته ارتباطات است و از مهرماه ۱۳۹۲ مشاور فرهنگی رئیس‌جمهور ایران بوده است.

در فضای سیاسی ایران٬ طیف اصولگرایان از جمله احمد جنتی٬ از سرسخت‌ترین منتقدان حسن روحانی محسوب می‌شوند. بعد از انتخابات ریاست‌جمهوری و انتخاب مجدد آقای روحانی تنش میان سران دو طیف افزایش یافته است.

موضوعات مرتبط