انتشار خبر دیدار رهبر ایران با فرماندهان سپاه پس از حمله موشکی دوهفته پیش

حق نشر عکس Khamenei.ir
Image caption سایت آیت الله خامنه ای تصویری را از دیدار وی و فرماندهان سپاه منتشر نکرده و تنها برخی از جملات رهبر ایران در جریان دیدار را به صورت متنی نمایش داده است

پایگاه اطلاع رسانی رهبر جمهوری اسلامی ایران، با گذشت بیش از دو هفته از حمله موشکی سپاه پاسداران به "پایگاه های داعش" در دیرالزور سوریه، از دیدار فرماندهان سپاه با آیت الله خامنه ای "ساعاتی" پس از این حمله خبر داد.

در ویدیوی کوتاهی از این دیدار که امروز چهارشنبه ۱۴ تیر در سایت آیت الله خامنه ای منتشر شده، به نقل از او آمده است: "کارتان خیلی عالی بود، خداوند از شماها قبول کند. این، عبادت ماه رمضان است."

این ویدیو، حاوی هیچ تصویری از دیدار مورد اشاره وجود ندارد و تنها در بخش هایی از آن، برخی از جملات رهبر ایران در جریان دیدار، به صورت متنی به نمایش در آمده است.

بیشتر بخوانید:

مطابق این ویدیو، آقای خامنه ای گفته: "هر چه می‌توانید روی موشک کار کنید؛ ببینید دشمن چقدر روی موشک حساس است، پس بدانید که چقدر کارتان مهم است."

وی افزوده است: "همگی می‌توانید و تا می‌توانید و امکان دارید کار کنید؛ دشمن باید سیلی بخورد."

سپاه پاسداران یکشنبه شب ۲۸ خرداد، در عملیاتی که "لیله القدر" نام گرفت٬ ۶ موشک را از استان‌های غربی کردستان و کرمانشاه به سوی دیرالزور در سوریه شلیک کرد.

سپاه اعلام کرد که این حمله را به تلافی عملیات ۱۷ خرداد داعش در تهران انجام داده که به کشته شدن ۱۷ نفر از شهروندان ایران منجر شده بود.

در پی حمله تلافی جویانه ۲۸ خرداد، اینستاگرام منسوب به رهبر جمهوری اسلامی ایران، چند پست منتشر کرد که در یکی از آنها حمله موشکی "سیلی سپاه" توصیف شده بود.

بیشتر بخوانید:

بخشی از ویدیویی که امروز در سایت آیت الله خامنه ای منتشر شده، به نقل از "فرماندهان" حاضر در دیدار آمده است: "همان‌طور که حضرت‌عالی درباره‌ی حفظ جان غیر نظامیان دستور داده بودید، در این عملیات با هدایت اطلاعاتی نیروی قدس، فقط مواضع تروریست‌ها هدف قرار گرفت و هیچ یک از مردم و غیر نظامیان آسیب ندیدند."

هرچند در ویدیو تصویری از فرماندهان ملاقات کننده با آقای خامنه ای منتشر نشده، اما عملیات موشکی ۲۸ خرداد از سوی نیروی هوا-فضای سپاه به فرماندهی سرتیپ امیرعلی حاجی زاده صورت گرفته بود.

در بهمن ماه ۱۳۹۴ نیز، به دنبال بازداشت ۱۰ ملوان آمریکایی در آب های خلیج فارس از سوی نیروی دریایی سپاه، فرمانده این نیرو دریادار علی فدوی و تعدادی از دیگر فرماندهان این نیرو با رهبر ایران ملاقات کردند.

متعاقب ملاقات رهبر ایران و فرماندهان نیروی دریایی سپاه، تصاویر و ویدیویی نیز از این ملاقات منتشر شد.