هنوز تصمیمی در باره 'لغو' ملاقات‌های مردمی نمایندگان مجلس ایران گرفته نشده

حق نشر عکس EPA

در پی انتشار اخباری در مورد لغو دیدارهای مردمی با نمایندگان در مجلس ایران، شماری از نمایندگان ایران گفته‌اند هنوز در این باره تصمیمی گرفته نشده است.

پیشتر به نقل از عزت‌الله یوسفیان‌ملا، رئیس کمیسیون تدوین آئین‌نامه داخلی مجلس ایران گفته شده بود که این ملاقات‌ها در پی حملات اخیر تهران و برای تامین امنیت لغو شده و قرار است چنین دیدارهایی به حوزه‌های انتخابیه نمایندگان منتقل شوند.

آقای یوسفیان‌ملا گفته بود نمایندگان تصمیم گرفته‌اند برای افزایش هر چه بیشتر امنیت مجلس دیدارهای مردمی در محل مجلس را لغو کنند و این دیدارها را به ملاقات‌های استانی محدود کنند.

ساعتی بعد آقای یوسفیان‌ملا خبر لغو مراجعات مردمی در مجلس را تکذیب کرد و گفت تاکنون در این مورد هنوز تصمیم‌گیری نشده است.

اسدالله عباسی، نماینده مردم رودسر هم در مصاحبه با خبرگزاری میزان، خبر لغو ملاقات‌های مردمی در مجلس را تکذیب کرده است.

او گفته است لغو این دیدارها از جمله پیشنهادهای شماری از نمایندگان است و هنوز در این باره تصمیمی گرفته نشده است.

مهاجمان مسلح، چهارشنبه ۱۷ خرداد به ساختمان مجلس شورای اسلامی و آرامگاه آیت‌الله خمینی حمله کردند. در این حملات ۱۷ نفر کشته شدند.

گروه موسوم به دولت اسلامی - داعش - مسئولیت حملات تهران را برعهده گرفت. ایران از آن زمان ده‌ها نفر را در ارتباط با این حملات بازداشت کرده است.

حمله به ساختمان مجلس در تهران باعث بروز نگرانی‌هایی در مورد امنیت این ساختمان و نمایندگان شد.

آقای یوسفیان‌ملا خاطرنشان کرده که نمایندگان مجلس گفته‌اند که "نیروهای امنیتی باید اقدامات کارشناسی خود برای برقراری هر چه بیشتر امنیت در محدوده مجلس را بیشتر کنند."

پیشتر علاءالدین بروجردی، رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس هم از ارتقای سطح تمهیدات امنیتی ساختمان مجلس خبر داده و گفته بود باید فضا به گونه‌ای باشد که معضل احتمالی امنیتی به وجود نیاید.